Koosloomeprogrammi oodatakse kandideerima koole

08.03.2021 | 13:53

Algas taotlusvoor haridustehnoloogilisse koosloomeprogrammi, mis viib kokku Eesti haridusasutused ja hariduslahendusi arendavad ettevõtted. Programmi eesmärk on luua Eesti haridusele kvaliteetseid digilahendusi ja vältida tulevikus olukorda, kus meie õpilastel on võimalik õppida vaid välismaiste ja võõrkeelsete rakenduste abil.

Programmi koordineerib Tallinna Ülikool koostöös Startup Estonia, EdTech Estonia ja Haridus- ja Noorteametiga. Projekti käigus kohtuvad ettevõtted regulaarselt koolidega, kaasates arendusse ka õppijad. Harno on toeks programmis osalevatele haridusasutustele, Startup Estonia iduettevõtetele ning Tallinna Ülikool pakub osapooltele metoodilist ja didaktilist tuge ning toetab tõenduspõhisust koosloome protsessis.

Programmis osalemiseks saab esitada taotlusi kuni 16. märtsini SIIN

18. märtsil valitakse välja sobivad nõustajad, kes pääsevad programmi. Osalevate koolide esindajad ehk nõustajatest projektipartnerid saavad valida endale ettevõtte, kelle tehnoloogiline lahendus neid kõnetab ja kellega nad järgnevate kuude jooksul koostööd soovivad teha. Programm kestab oktoobrini.

Programmi ajakava:

  • 23. märts kell 15:00 - eelüritus veebis: kandideerivate meeskondade esitlused (3-minutilised pitchid) programmis osalevatele koolidele ja programmi läbiviijate esindajatele
  • 25. märts - kuue valitud meeskonna väljakuulutamine
  • 26. märts kell 15:00 - programmi avaseminar online: kuus valitud meeskonda esitlevad uuesti oma teenust ja toimub partnerkoolide-ettevõtete leidmine (matchmaking) ning programmi sisututvustus
  • Aprill-juuni - programmi töötoad ning kohtumised projektipartnerite ja ettevõttega
  • Juuli-august - tootearendus, ettevõtete iseseisev töö
  • September - kohtumised projektipartnerite ja ettevõtetega ning vahekokkuvõtted
  • Oktoober - sügisesel koolivaheajal programmi lõpetamine ja osalenud meeskondade ning koolide tunnustamine

Loe kokkuvõtet eelmise aasta programmist SIIT.

Startup Estonia ootab kandideerima alustavaid ettevõtteid, kelle seast valitakse programmi välja kuus haridustehnoloogilisi lahendusi loovat meeskonda. Ettevõtete taotlusvoor on leitav SIIT.

Koosloome hariduses põhineb Soomes välja töötatud ja Espoos juurutatud mudelil KYKY Living Lab ning Inglismaal University College London (UCL) hariduse instituudi poolt loodud programmil EDUCATE. Koosloomeprogrammi aitavad ellu viia Haridus- ja Teadusministeerium ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. Programmi kaasrahastatakse Euroopa Struktuurifondide vahenditest.

Lisainfo:
Aivar Hiio
Innovatsiooni- ja koostöökeskus
Haridus- ja Noorteamet
[email protected]