eTwinning

eTwinning on lasteaia-, üldharidus- ja kutsekoolide õpetajatele mõeldud virtuaalne platvorm ning koostöövõrgustik. See võimaldab õppida nii Eesti kui välismaa kolleegidelt, jagada häid kogemusi ning osaleda koos õpilastega koolidevahelistes õpiprojektides.

Mida eTwinning võimaldab?

 • Õppetöö mitmekesistamiseks on igal õpetajal võimalik enda ja õpilaste huvidest lähtuvalt luua oma projekt või liituda mõne olemasolevaga. Projekte saab teha nii Eesti kolleegide kui ka kõikide teiste eTwinningu riikide õpetajate ja nende õpilastega.
 • Virtuaalset õpetajatetuba saavad õpetajad kasutada omavaheliseks veebipõhiseks koostööks.
 • Projektõppe võimalustega tutvumiseks ja alustamiseks pakume tasuta tuge ning koolitusi.
 • Parimaid projekte tunnustatakse eTwinningu kvaliteedimärgi ja õppeasutusi eTwinningu kooli märgiga.

Euroopa Komisjon toetusel algas 2005. aastal Euroopa koolide veebipõhine koostöö e-õppe programmi raames. Aastast 2014 kuulub eTwinning Erasmus+ programmi alla. Tänaseks on eTwinning kasvanud Euroopa suurimaks õpetajate kogukonnaks, kaasates ligi 900 000 õpetaja 44st riigist. eTwinningut juhib European SchoolneteTwinningu tegevusi koordineerivad eri riikides kohalikud kasutajatoed (NSO ehk National Support Organisation). Eestis pakub õpetajatele tuge Haridus- ja Noorteamet.

Lisainfo:

Laura Vetik
Programmijuht
tel 5507255
Laura.Vetik@harno.ee

Kätlin Lepa
Projektijuht
527 0143
Katlin.Lepa@harno.ee

Kuidas alustada?

eTwinningu tegevustes kaasalöömiseks tuleb end esmalt kasutajaks registreerida, see on tasuta. Kogu info eTwinningu võimaluste kohta leiab portaalist www.etwinning.net

Soovitusi alustajale:

 • Leia üles õiged inimesed! eTwinningu kogukonnas on tuhandeid õpetajaid, kes on valmis Sinu ja Su õpilastega tutvuma ning koostööd tegema.
 • Võta aega lugemiseks ja avastamiseks! Portaalist leiad ideid oma projektide läbiviimiseks, saad teada, kuidas aktiivsemaid õpetajaid ja koole tunnustatakse, ning infot, kuidas end kutsealaselt arendada.
 • Loo kontakte kolleegidega ja osale gruppide töös! Gruppides saad suhelda inimestega, kel sarnased huvid - otsi neid teemade, ainete või piirkondade järgi. Alustajatele on abiks grupp nimega Virgilio.
 • Alati on ruumi arenguks! Kui soovid oma õpetamisoskusi arendada, õpilasi kaasata, kooli mõjukamaks muuta ja kogukonda rikastada, on eTwinning Sinu jaoks. Sul on võimalik kasutada iseõppimise materjale, aga ka liituda tasuta õpiürituste ja veebiseminaridega, mida viivad läbi oma valdkonna spetsialistid.
 • Oled valmis alustama? Liitu partnerifoorumitega eTwinning Live’is ja uuri, mida teised õpetajad teevad või plaanivad teha. Projektiteemad, kestvuse, kasutatavad vahendid valib iga õpetaja ise vastavalt oma klassi vajadustele. Pärast esimesi kontakte registreerige oma projekt samas keskkonnas ja Sinu teekond teistega koos võibki alata.

Rohkem soovitusi ja ideid leiad kogumikust „Alustame eTwinninguga“.

Ükskõik, kas oled alustaja või edasijõudnu, eTwinning pakub Sulle igakülgset tuge ja kutseoskuste arendamisvõimalusi. 

Koolitustel teed tutvust projektõppega ja kuuled lähemalt eTwinningu portaali võimalustest. Koolitused ja seminarid on lasteaia-, üldharidus- ja kutsekoolide õpetajatele, koolijuhtidele, haridustehnoloogidele ja huvijuhtidele tasuta, eeldusel, et koolitus läbitakse täies mahus.

Lühikoolitused

Lühikoolituse saad tellida kas kooli või lasteaeda või läbida hoopis veebipõhisena. eTwinningu mentorid annavad ülevaate programmi võimalustest, koolituse maht on kaks akadeemilist tundi. Minimaalne grupi suurus on 15 inimest. 

Kontaktseminarid

Kontaktseminaridel ja veebikoolitustel tutvume põhjalikumalt eTwinningu platvormi võimalustega, õpime kasutama veebipõhiseid tööriistu ning proovime luua päris enda projekti. Edasijõudnute koolitusel on planeerimisprotsessi võimalik kaasata ka õpilased. 

eTwinningu koolitus algajatele

05.11.2021 kell 13.00–18.40 veebis ja kahetunnine jätkuseminar detsembris

Koolitusel tutvume projektõppe võimalustega Eesti koolides ja lasteaedades, õpime kasutama eTwinningu veebipõhiseid töövahendeid ning loome ka oma projekti, mida saab kohe tunnis kasutama hakata. Koolitusele on oodatud nii päris uued tulijad kui ka need õpetajad, kes on varasemalt eTwinninguga tegelenud, kuid tahaksid oma teadmisi värskendada ning uuesti projekte hakata tegema. Koolitus on tasuta.  Palume registreeruda kuni 28.10.2021.

 Koolitusele registreerimine 

Veebiseminarid

Regulaarselt toimuvad veebiseminarid, kus kajastame eTwinninguga seotud teemasid ja uuendusi, samuti uurime põnevaid õpetamismeetodeid ning jagame parimaid praktikaid. Registreeru siin. Seminarid salvestatakse ning on järelvaadatavad Harno YouTube'i kanalis.

eTwinningu suvekoolid

eTwinningu suvekool edasijõudnutele toimub igal aastal augustis. Ammutame ühiselt ideid ja inspiratsiooni uueks õppeaastaks. 2022. aasta suvekooli info lisame jooksvalt.

Kogukonna liikmetele pakub eTwinning Euroopa tasandil rahvusvahelisi kontaktseminare ning veebipõhist täiendusõpet. Tasuta koolitustele on oodatud lasteaia-, üldharidus- ja kutsekoolide õpetajad.

Seminarid ja koolitused

eTwinningu aastakonverents meediakirjaoskuse teemal

 • 28.10.21–30.10.21 veebis

Interaktiivne iga-aastane rahvusvaheline konverents toob kokku õpetajad, eksperdid ja teised haridustöötajaid üle Euroopa. Lisaks põnevatele ettekannetele toimuvad erinevad töötoad ning on võimalik kohtuda potentsiaalsete koostööpartneritega.

Konverentsi esimene päev  28. oktoobril on avatud kõikidele huvilistele ning avaettekannet saab otseülekandena jälgida kell 18.00–21.00 järgmise lingi kaudu: eTwinning annual conference 2021 – Live streaming.

Seminar „Meedia meie ümber. Rahvusvahelised õpiprojektid Sinu koolis ja lasteaias“

 • 11.11.21–12.11.21 veebis

Seminaril saab teada, kuidas eTwinningu programmi võimaluste abil lihtsa vaevaga projektõpe ja rahvusvaheline koostöö iga lapseni tuua. Praktilisel seminaril õpivad osalejad ise samm-sammult tegema rahvusvahelist projekti, mida saab kohe lasteaias või koolis ellu viia, ning avaneb hea võimalus uute kontaktide loomiseks Euroopa teiste lasteaedade ja koolidega.

Seminari sihtgrupiks on 5–10 aastaste lastega tegelevad õpetajad Eestist, Lätist, Leedust, Ukrainast, Sloveeniast, Gruusiast. Töökeel on inglise keel ning seminar toimub kahel päeval kell 16.00–19.00.

Palume registreerida hiljemalt 1. novembriks.

Veebipõhised õpiüritused

Veebipõhised õpiüritused on lühikesed, intensiivsed ja eeldavad aktiivset osalemist. Käsitletakse erinevaid teemasid, mis on seotud pedagoogiliste aspektidega. Üritusi juhib ekspert, õppekeeleks on mõni enamlevinud võõrkeeltest. Üritusel osalemise eest on võimalik saada tunnistus.

Veebiseminarid

Veebiseminarid on reaalajas toimuvad suhtlussessioonid, mille käigus on võimalus õppida, rääkida ja oma kaaslastega arutleda. Teemad on seotud pedagoogika ja eTwinningu eri aspektidega üldiselt. Seminare juhib ekspert ning kasutatakse mõnd enamlevinud võõrkeelt. Seminaril osalemise eest on võimalik saada tunnistus.

Õpetajate ja lasteaedade ning koolide hea töö väärib tunnustust. Tõstame esile nii häid ja uuenduslikke projekte ning nende autoreid kui ka koolimeeskondade panust.

Riiklik kvaliteedimärk

Riiklik kvaliteedimärk on tunnustus õpetajatele kõrgetasemelise tegevuse eest eTwinningus. Kvaliteedimärk antakse konkreetsele õpetajale ning see on isiklik. Märkide andmist koordineerib iga riigi kasutajatugi. Eestis hinnatakse riiklike kvaliteedimärkide taotlusi kaks korda aastas: juunis ning oktoobris.

Kvaliteedimärgi saamiseks saab esitada kõik lõpetatud projektid, mis on vormistatud ja läbi viidud eTwinningu projektitöö keskkonnas. Kandideerimiseks leia eTwinning Live’i s enda projekt, klõpsa nupul „Taotlege kvaliteedimärki“ ja täida  kõik väljad nõutud teabega.

Kõik riiklikule kvaliteedimärgile esitatud projektid osalevad ka eTwinningu iga-aastasel projektivõistlusel.

Euroopa kvaliteedimärk ja Euroopa auhinnad

Euroopa kvaliteedimärk näitab, et eTwinningu projekt vastab kindlale Euroopa standardile. Euroopa kvaliteedimärki pole eraldi vaja taotleda. Selle annab keskne kasutajatugi, kui üks riiklik kasutajatugi on projekti esitanud. Lisaks peab projektile olema omistatud vähemalt kaks riiklikku kvaliteedimärki.

Euroopa kvaliteedimärke jagatakse kord aastas oktoobri lõpus ning info selle kohta ilmub eTwinningu portaalis. NB! Euroopa kvaliteedimärgile kandideerimiseks peab olema riiklik kvaliteedimärgi taotlus täidetud hiljemalt oktoobri alguseks!

Kõrgeim tunnustus projektidele on eTwinningu auhinnavõistlus, kus osalemiseks peab projektil olema Euroopa kvaliteedimärk. eTwinningu auhinnad antakse välja neljas õpilaste vanusekategoorias, lisaks auhinnatakse töid ka erikategooriates.

eTwinningu kooli märk

Tunnustame ka koolimeeskondade ja koolijuhtide panust ning pühendumust. Projektitöös silma paistnud õppeasutustele antakse välja eTwinningu kooli märk. Tunnustus anti esmakordselt välja 2018. aastal, mil märgise pälvis 1211 kooli üle Euroopa. eTwinningu kooli märgis viitab sellele, et õppeasutuses pööratakse laiemalt tähelepanu rahvusvahelisele koostööle, turvalisele internetikasutusele ning projektõppele. Taotlusprotsessi kohta saab lugeda portaalist.

eTwinningu koolide missioon

eTwinningu koolid on eeskujud ja moodustavad juhtkoolide võrgustiku, mis annab innustust tuleviku arenguteks.
Märgi saanud koolil on õigus kasutada seda oma reklaam- ja teabematerjalides. eTwinningu koole tunnustatakse juhtkoolidena järgmistes aspektides:


20202021 eTwinningu koolid Eestis:

 • Narva Paju Kool

 • Tartu Mart Reiniku Kool

 • Surju Põhikool

 • Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium

 • Kohtla-Järve Lasteaed Tareke

 • Peetri Lasteaed-Põhikool

 • Paikuse Põhikool

 • Pärnu Kuninga Tänava Põhikool

 • Pärnu Koidula Gümnaasium
   

20212022 eTwinningu koolid Eestis:

 • Lasnamäe Põhikool
 • Viljandi Jakobsoni Kool
 • Võru Kreutzwaldi Kool
 • Pärnu Mai Kool
 • Kuressaare Vanalinna kool
 • Luunja Keskkool
 • Pärnu Ühisgümnaasium
 • Tallinna Sõbrakese lasteaed
 • Lasteaed Põngerjas

eTwinning projekt on vähemalt kahe kooli vaheline veebipõhine koostööprojekt, mis on registreeritud portaalis. Projekti võistlusele esitamiseks tuleb esmalt oma eTwinning-töölaua kaudu täita projekti kvaliteedimärgi taotlus.

Kõik riiklikule kvaliteedimärgile esitatud projektid osalevad ka eTwinningu iga-aastasel projektivõistlusel. Järgmise projektivõistluse tähtaeg on 2. mai 2022.

2020/2021 õppeaasta eTwinningu projektivõistlusel osalemise tingimused

 • Esitada võib 2021. ja 2022. aastal loodud ja lõpetatud projekte.
 • Kandideerida saab portaali kaudu, esitades oma eTwinning Live’i taotluse kvaliteedimärgi saamiseks. Lisada tuleb lingid projektitöö käigus valminud materjalidele ning anda hindajatele ligipääs projekti materjalidele.
 • Kvaliteedimärgi taotlused peavad portaalis olema täidetud hiljemalt 2. maiks 2022.

Esimese kuni kolmanda koha saavutanud projekti juhendanud õpetaja auhinnaks on osalemine rahvusvahelisel koolitusel mõnes Euroopa riigis. Võiduprojektides osalenud õpilastele on auhinnaks töötuba, mis põhineb tehnoloogia kasutamisel ja loovusel.

Neljanda kuni kümnenda koha saavutanud projekte juhendanud õpetajatele on auhinnaks internetipõhiseks koostööks sobivad töövahendid.

Võitjad kuulutatakse välja eTwinningu projektivõistluse lõpuüritusel.

Mentorid on kogenud ja aktiivsed eTwinningu õpetajad, kes töötavad koos riiklike kasutajatugedega. Nad korraldavad töötube ja eTwinningut tutvustavaid koolitusi ning on toeks alustavatele õpetajatele.

 • Kui Sinu koolis on rohkem eTwinningust huvitatud õpetajaid, siis on võimalik kutsuda mentor kohapeale veebipõhisest projektitööst rääkima. Lühikoolituse tellimiseks kirjuta katlin.lepa@harno.ee. Koolitused on tasuta.
 • Mentoriga saavad registreeritud kasutajad ühendust võtta ka eTwinning Live keskkonnas. Selleks vali menüüpunkt „Inimesed“, otsingulahtris filtriks „Saadik“, mentoreid saad filtreerida ka piirkondade järgi. NB! eTwinning Live keskkonda saavad kasutada kõik etwinningu registreeritud kasutajad, registreeri end siin eTwinningu kodulehel.
 • Mentorid koordineerivad algajatele suunatud nn multiprojekte, nõustades osalevaid õpetajaid. Uuri multiprojektide kohta lähemalt.
 • Tahaksid alustada oma projekti, kuid vajad juhendmist? Meie mentorõpetajad korraldavad veebinõustamisi alustavatele õpetajatele samm-sammuliseks projekti loomiseks. Võta ühendust laura.vetik@harno.ee ning lepime kokku sobiva aja!

Saame tuttavaks 2021/2022 eTwinningu mentoritega:

Ülle Kreos, Saaremaa Gümnaasiumi geograafia- ja bioloogiaõpetaja

Ülle Kreos liitus eTwinninguga 2017. aastal. “eTwinning teeb minu ja minu õpilaste koolitöö huvitavamaks, annab võimalusi leida huvitavaid tuttavaid ja sõpru teistest Euroopa riikidest,” ütleb Ülle. “Ainetunnid on tänu sellele mitmekesisemad.”

Ülle lemmikprojekt eTwinningus on  “Travelling in European Countries”, sest selle projekti käigus tekkis õpilastel suur hasart teiste riikide õpilastega suhelda ja tingimustes, kus päriselt reisida ei saanud, sai sellest vähemalt unistada. Projekti tulemuseks oli vahva e-raamat

Vabal ajal armastab Üllele reisida ja looduses matkata, samuti fotograafiaga tegeleda.

Aimi Jõesalu, Põlva Gümnaasiumi haridustehnoloog ja saksa keele õpetaja

Aimi Jõesalu on eTwinninguga tegelenud üle 10 aasta ning loonud üle 50 etwinningu projekti. “eTwinningut teen eelkõige õpilaste motiveerimiseks saksa keele õppimisel, aga ka uute veebikeskkondade katsetamiseks. Nii on meil olnud koostöö paljude Euroopa maade õpilaste ja kolleegidega. Tänu eTwinningule olen saanud ka ise õpetajana areneda, kuna eTwinningu koolitused on olnud väga harivad ja minu õpetamist ja õpilaste õppimist parendanud ja rikastanud,” ütleb Aimi.

Oma lemmikuks eTwinningu projektiks peab Aimi “DaF-Webschule”-t (2014), kuna sai seal realiseerida ja testida üht oma unistuste kooli ideed. Eriti nautisid osalejad reaalajas toimunud saksa keele tunde. Projektiga saab tutvuda siin.

Aimi hobiks on floristika (taime- ja lilleseade) ning veebikeskkonnad.

Ene Kruzman, Kohtla-Järve Lasteaias Tareke direktor

Ene liitus eTwinninguga 2014. aastal ning on sellest alates osalenud üliaktiivselt projektitöös. “Teen eTwinningut, sest see annab uusi ideid, võimaldab kogemusi saada ja jagada ning leida uusi sõpru ja olla nähtav,” toob Ene välja.

“Minu parimad projektid on need, kus kõik partnerid teevad tööd ja suhtlevad omavahel.  Viimane selline oli projekt “Discovering STEM In Nature”.

Ene hobideks on aiamaa, kus ta kastab oma tomateid, ja jalgrattaga sõitmine, sest see on tervisele kasulik.

Jelena Rattik, Tallinna Sõbrakese lasteaia õpetaja

Jelena on eTwinningus osalenud alates 2017. aastast, sest talle meeldib teiste inimestega suhelda ning leida uusi kontakte, katsetada ja leida uudseid võimalusi hariduses.

“Minu esimene kogemus oli rahvusvahelises projektis “Eco Tweet” —  seda iseloomustasid head partnerid ja koostöö.

Jelenale meeldib reisida ja ronimas käia ning avastada uut ja põnevat.

Petri Asperk, Pelgulinna Gümnaasiumi informaatika õpetaja

Petri on eTwinningus olnud juba 2008. aastast ning teeb seda ennekõike kogemuste saamiseks, jagamiseks ja suhtlemiseks. “Tund ei pea olema ainult raamatu ja töövihikuga,” rõhutab Petri.

Tema lemmik eTwinningu projekt on ROBOTS! —  põnev projekt, mis lõimis eesti keelt, kunstiõpetust, informaatikat.

Vabal ajal meeldib Petrile tegeleda sulgpalli ja fotograafiaga.

Niina Nikitina, Peetri Lasteaed-Põhikooli vene keele õpetaja

Niina liitus eTwinninguga 2015. aastal. “eTwinningu projektid aitavad leida uusi ideid õpetamiseks ja motiveerida õpilasi vene keeles suhtlema,” toob Niina välja. “Uued kogemused, kontaktid ja väljakutsed. Pidev areng.”

Niina lemmikuks oli lõiminguprojekt "Jube ilus", mille raames tutvuti ilu mõistega. Läbi "jube ilusate" kujude meisterdamise õpiti vene ja inglise keeles välimuse kirjeldamist. Projekti jooksul suhtlesid õpilased eTwinningu keskkonnas ja ka silmast-silma. Projekt aitas kaasa õpilaste tolerantsuse kasvule erineva suhtes.

Vabal ajal tegeleb Niina psühholoogia, jooksmise, sukeldumise ja reisimisega.

Tiiu Leibur, Pärnu Koidula gümnaasiumi haridustehnoloog ja multimeedia õpetaja

Tiiu on eTwinningusse olnud kaasatud juba 2005. aastast ehk päris eTwinningu algusaegadest. "eTwinning on olnud osa minu elust juba päris pikka aega,” ütleb Tiiu. “Miks? See on põnev ja väljakutseid pakkuv nii õpetajale kui ka õpilastele."

Oma parimaks projektiks peab Tiiu koostöös õpetaja Tiiu Vendeliga loodud eTwinningu projekti "Zoo", mis pälvis rahvusvahelise tunnustuse, II koha Euroopa projektivõistlusel. 

Tiiu hobideks on käsitöö ja renoveerimistööd.

Marika Viks, Põltsamaa Ühisgümnaasiumi inglise keele ja klassiõpetaja 

Marika liitus eTwinninguga 2012. aastal. “eTwinningut teen selleks, et muuta õpetamine ja õppimine põnevamaks ning tuua õppijale maailm koju kätte,” ütleb Marika.

Marika parim eTwinningu projekt on olnud “Jäätis”. "Kogu aeg oli põnev ning tegime projektipartneriga parimat koostööd”.

Vabal ajal meeldib Marikale lugeda ja reisida.

Meili Läänemets, Tartu Mart Reiniku Kooli inglise keele õpetaja

Meili on eTwinningus olnud juba 2008. aastast alates. “eTwinningut teen selleks, et motiveerida õpilasi õppima, mitmekesistada õppetööd ning avardada õpilaste ja enda silmaringi. See on lahe võimalus rutiini vältimiseks ja sallivuse kasvatamiseks,” ütleb Meili. “Minu parim eTwinningu projekt on “Welcome to the Handicrafts Fair”, sest selle projekti käigus tegid lapsed ise huvitavat loomingut ja nägid ka teiste riikide laste töid. Toimus ka vahva rahvusvaheline kunstinäitus.” 

Vabal ajal meeldib Meilile aias toimetada, maalida, liikuda looduses või käia jooga praktikatel.

Maria Toom, Gustav Adolfi Gümnaasiumi klassiõpetaja

Maria liitus eTwinninguga 2013. aastal vahetult peale õpingute lõppu ja kooli suundumist. Selle kohta, miks Maria eTwinningus osaleb, ütleb ta nii: “Eks ikka sellepärast, et klassiruumi tükike maailma teisi paiku tuua ning lastega koos lõbusaid asju teha. Samuti on see hea võimalus õpetajate omavaheliseks suhtluseks ning kogemuste jagamiseks."

"Siiani pean oma parimaks ning lemmikuimaks eTwinningu projektiks “Children songs with Makey Makey” - mulle meeldib, kui projektides saab lõimida palju põnevaid teemasid. Näiteks muusika ja tehnoloogia, sh keeleõpetus, jne.” 

Vabal ajal meeldib Mariale matkata, seenel käia, aias nokitseda ja uusi asju õppida ja põnevaid digilahendusi otsida.

Ere Tumm, Võru Kreutzwaldi Kooli õppejuht ja inglise keele õpetaja

Ere liitus eTwinninguga juba 2007. aastal. “Tegelen eTwinninguga, kuna see muudab igapäevased keeletunnid põnevamaks ning annab õpilastele praktilise keelekasutuse võimaluse,” ütleb Ere.

Oma parimaks rahvusvaheliseks projektiks peab Ere “My Precious Phone”. Selle projekti käigus said õpilased kriitiliselt hinnata oma telefonikasutust, õppida eesmärgipäraselt nutitelefoni ja võõrkeelt kasutama ning välja tooma nutitelefonide plusse ja miinuseid. Valmisid põnevad interaktiivsed mängud ja loovkirjutised. 

Ere hobideks on lugemine, aiandus ja looduses olemine.

Margit Laidvee, Luunja Keskkooli saksa ja inglise keele õpetaja

Margit liitus eTwinninguga 2007. aastal. “Tänu eTwinningule olen saanud tuttavaks paljude suurepäraste inimestega, leidnud vahvaid projektipartnereid ning toonud oma tundidesse vaheldust õpilaste motiveerimiseks,” rõõmustab Margit.

Oma parimaks eTwinningu projektiks peab ta “Active European eCitizens #eTwCitizen16”, mille käigus õppis koos õpilastega palju uusi keskkondi tundma, ning kus õpilaste ja õpetajate rahvusvaheline koostöö toimis suurepäraselt. 

Margiti hobideks on reisimine, lugemine ja sportimine.

Eve Saare, Jüri Gümnaasiumi haridustehnoloog, informaatikaõpetaja ja digiringi õpetaja/juhendaja

Eve on eTwinningus tegutsenud 2009. aastast alates: “eTwinningut teen sellepärast, et kogemusi korjata ja ka teistele oma kogemusi jagada, et läbi projektide õpilaste õppimist põnevamaks muuta ja digioskusi lihvida.”   

Oma lemmikuks eTwinningu projektiks peab Eve “GPS Art”, mis sai ka Euroopa kvaliteedimärgi ja milles osalesid lisaks õpilastele ka lapsevanemad.

Vabal ajal meeldib Evele lugeda, reisida, pildistada, looduses matkata, remontida ja meisterdada, mõnda pilli mängida, aias nokitseda, käsitööd teha ja igasugu uusi asju õppida.

Signe Reidla, Peetri Lasteaed-Põhikooli haridustehnoloog ja digiõpetuse õpetaja/ Surju Põhikooli valikaine ja matemaatika õpiabi õpetaja

Signe on eTwinningus olnud alates 2012. aastast. “Tegelen eTwinninguga, sest see annab palju võimalusi enesearenguks. Läbi eTwinningu on mul võimalik leida palju uusi tutvusi ning selle abil saan parendada oma inglise keele oskust. eTwinning võimaldab õpilasi kaasata rahvusvahelistesse projektidesse ja erinevad projektitegevused võimaldavad kõikidel osapooltelt teha väga head koostööd.”

Oma parimaks eTwinningu projektiks peab Signe “Math is fun”. Projekti eesmärgiks oli suurendada õpilaste motivatsiooni ja huvi matemaatika vastu ning projekti käigus õpiti tundma geomeetrilisi kujundeid ja arvutati kujundite pindala.

Vabal ajal meeldib Signele reisida, tantsida, aiamaal askeldada ning looduses jalutada.

Ootame nii edasijõudnuid kui ka alustajaid! Kõik õpetajad võivad oma õpilastega osaleda ühes või mitmes eTwinningu multiprojektis ning valida sealt endale sobivad ülesanded.

Projektid pakuvad õpilastele põnevust ning rikastavad tundi. Õpilased saavad arendada oma meeskonna-, probleemilahendamis- ja digioskusi ning loovust.

Õpetajana saad tuttavamaks eTwinningu platvormi võimalustega, leiad koostööpartnereid ning praktilisi ideid õpetamise kaasajastamiseks. Ülesandeid saad põimida oma tundidesse.

2021/2022 õppeaastal saavad huvilised osaleda kuues multiprojektis, kusjuures iga multiprojekt kestab ühe kuu:

 • oktoober - alusharidus

Multiprojekt “EcoTwinnijad”

Projekti eesmärk on tekitada huvi looduse vastu, luua ühine kollaaž teiste lasteaedadega ning oma rühmategevustes kasutada roboteid ja infotehnoloogilisi vahendeid.

Projekti ülesanne on otsida loodusest geomeetrilisi kujundeid (ring, kolmnurk, ruut, ovaal), teha nendest pilti ja piltidest kollaaž, hiljem lastega mängida haridusroboteid kasutades.

Sihtgrupp: Eesti lasteaiad

Koordineerivad mentorid: Ene Kruzman (Kohtla-Järve lasteaed Tareke) ja Jelena Rattik (Tallinna Sõbrakese lasteaed)

Multiprojektiga liitumiseks on vaja, et õpetajal oleks eTwinningu portaalis konto. Iga alus-, üld- ja kutsehariduse õpetaja saab end eTwinningusse tasuta registreerida SIIN.  

 1. Logige sisse eTwinningu portaali ning leidke üles huvipakkuv multiprojekt selle pealkirja järgi (eTwinning Live - Projektid - Otsi projekte - Klõpsake projekti nimel - Lähemalt). 
 2. Projektiga liitumiseks võtke ühendust koordineeriva mentoriga, nimed leiad projekti kirjeldusest.
 3. Kirjutage projekti autorile/mentorile kiri (Liikmed - Klõpsake autori nimel - Otsige üles ümbriku märk), et soovite osaleda projektis. Kirjas mainige ära projekti, kooli ja klassi nimi. Näide: 
  Tere! Tallinna Kuninga kooli 6.c klassi õpilased soovivad osaleda projektis “Kevad”. Tervitades Laura Vetik
 • november - kehaline kasvatus
 • detsember - saksa keel
 • jaanuar - alusharidus ja algklassid
 • Veebruar - inglise keel
 • Märts - loodus ja keskkond

NB! Projektid jäävad avatuks õppeaasta lõpuni, st huvilised saavad soovi korral liituda projektiga ka hiljem.

Juhendid eTwinningu portaali kasutamiseks

eTwinninguga tutvumiseks soovitame uurida ka iseõppematerjale, mis on saaval eestikeelsena. Ingliskeelsetele videojuhenditele saab seadetest lisada vajadusel ka eestikeelsed subtiitrid:

Graphical user interface, website
 Description automatically generated

Juhend: kas minu projekt on kvaliteetne

Juhendist leiad kiire ülevaate, mis aitab Sul projekti planeerides, läbi viies ja vormistades tähelepanu pöörata kvaliteetse projekti tingimustele.

 School Education Gateway

Euroopa koolihariduse veebiplatvorm on õpetajate, koolijuhtide, poliitikute, ekspertide ja teiste haridusvaldkonna asjatundjate kohtumispaik, kus saab tutvuda valdkonna uudistega, leida sobilikke koolitusi ning andmebaasist koostööpartnereid Erasmus+ projektide läbiviimiseks.

Viimati uuendatud 22.10.2021