eTwinning

eTwinning on lasteaia-, üldharidus- ja kutsekoolide õpetajatele mõeldud virtuaalne platvorm ning koostöövõrgustik. See võimaldab õppida nii Eesti kui välismaa kolleegidelt, jagada häid kogemusi ning osaleda koos õpilastega koolidevahelistes õpiprojektides.

Mida eTwinning võimaldab?

 • Õppetöö mitmekesistamiseks on igal õpetajal võimalik enda ja õpilaste huvidest lähtuvalt luua oma projekt või liituda mõne olemasolevaga. Projekte saab teha nii Eesti kolleegide kui ka kõikide teiste eTwinningu riikide õpetajate ja nende õpilastega.
 • Virtuaalset õpetajatetuba saavad õpetajad kasutada omavaheliseks veebipõhiseks koostööks.
 • Projektõppe võimalustega tutvumiseks ja alustamiseks pakume tasuta tuge ning koolitusi.
 • Parimaid projekte tunnustatakse eTwinningu kvaliteedimärgi ja õppeasutusi eTwinningu kooli märgiga.
Remote video URL

Euroopa Komisjon toetusel algas 2005. aastal Euroopa koolide veebipõhine koostöö e-õppe programmi raames. Aastast 2014 kuulub eTwinning Erasmus+ programmi alla.

Tänaseks on eTwinning kasvanud Euroopa suurimaks õpetajate kogukonnaks, kaasates ligi 900 000 õpetaja 44st riigist.

eTwinningut juhib European SchoolneteTwinningu tegevusi koordineerivad eri riikides kohalikud kasutajatoed (NSO ehk National Support Organisation). Eestis pakub õpetajatele tuge Haridus- ja Noorteamet.

Lisainfo:

Laura Vetik
Programmijuht
Haridus- ja Noorteamet
tel 5507255
Laura.Vetik@harno.ee

Kuidas alustada?

eTwinningu tegevustes kaasalöömiseks tuleb end esmalt kasutajaks registreerida, see on tasuta. Kogu info eTwinningu võimaluste kohta leiab portaalist www.etwinning.net

Soovitusi alustajale:

 • Leia üles õiged inimesed! eTwinningu kogukonnas on tuhandeid õpetajaid, kes on valmis Sinu ja Su õpilastega tutvuma ning koostööd tegema.
 • Võta aega lugemiseks ja avastamiseks! Portaalist leiad ideid oma projektide läbiviimiseks, saad teada, kuidas aktiivsemaid õpetajaid ja koole tunnustatakse, ning infot, kuidas end kutsealaselt arendada.
 • Loo kontakte kolleegidega ja osale gruppide töös! Gruppides saad suhelda inimestega, kel sarnased huvid - otsi neid teemade, ainete või piirkondade järgi. Alustajatele on abiks grupp nimega Virgilio.
 • Alati on ruumi arenguks! Kui soovid oma õpetamisoskusi arendada, õpilasi kaasata, kooli mõjukamaks muuta ja kogukonda rikastada, on eTwinning Sinu jaoks. Sul on võimalik kasutada iseõppimise materjale, aga ka liituda tasuta õpiürituste ja veebiseminaridega, mida viivad läbi oma valdkonna spetsialistid.
 • Oled valmis alustama? Liitu partnerifoorumitega eTwinning Live’is ja uuri, mida teised õpetajad teevad või plaanivad teha. Projektiteemad, kestvuse, kasutatavad vahendid valib iga õpetaja ise vastavalt oma klassi vajadustele. Pärast esimesi kontakte registreerige oma projekt samas keskkonnas ja Sinu teekond teistega koos võibki alata.

Rohkem soovitusi ja ideid leiad kogumikust „Alustame eTwinninguga“.

Ükskõik, kas oled alustaja või edasijõudnu, eTwinning pakub Sulle igakülgset tuge ja kutseoskuste arendamisvõimalusi. 

Koolitustel teed tutvust projektõppega ja kuuled lähemalt eTwinningu portaali võimalustest. Koolitused ja seminarid on lasteaia-, üldharidus- ja kutsekoolide õpetajatele, koolijuhtidele, haridustehnoloogidele ja huvijuhtidele tasuta, eeldusel, et koolitus läbitakse täies mahus.

Lühikoolitused

Lühikoolituse saad tellida kas kooli või lasteaeda või läbida hoopis veebipõhisena. eTwinningu mentorid annavad ülevaate programmi võimalustest, koolituse maht on kaks akadeemilist tundi. Minimaalne grupi suurus on 15 inimest. 

Kontaktseminarid

Kontaktseminaridel ja veebipõhisel koolitusel tutvume põhjalikumalt eTwinningu platvormi võimalustega, õpime kasutama veebipõhiseid tööriistu ning proovime luua päris enda projekti. Edasijõudnute koolitusel on planeerimisprotsessi võimalik kaasata ka õpilased. Hetkel pole avatud registreerumisi koolitustele, uued koolitused avame septembist 2021.

Veebiseminarid

Regulaarselt toimuvad veebiseminarid, kus kajastame eTwinninguga seotud teemasid ja uuendusi, samuti uurime põnevaid õpetamismeetodeid ning jagame parimaid praktikaid. Registreeru siin. Seminarid salvestatakse ning on järelvaadatavad Harno YouTube'i kanalis.

eTwinningu suvekoolid

eTwinningu suvekool edasijõudnutele toimub igal aastal augustis. Ammutame ühiselt ideid ja inspiratsiooni uueks õppeaastaks. 

Kutsume õpetajaid eTwinningu suvekooli edasijõudnutele!

Suvekool toimub 18.-19. augustil 2021 Pärnus Strand SPA ja Konverentsihotellis. Tänavuses suvekoolis võtame luubi alla eTwinningu aasta teema - meediapädevuse ning valeuudised. Räägime lähemalt meediast kooli kontekstis, tutvume meediapädevuse teemaga ning õpime ära tundma valeuudist. Lisaks vaatame lähemalt rühmatööd ning selle läbiviimise võtteid, kusjuures osalejatel on võimalus neid kohe ka ise järele proovida, et uude õppeaastasse uusi kasulikke nippe kaasa võtta. Loomulikult loome ka ise eTwinningu projekte ning ammutame inspiratsiooni Euroopa projektivõistluse pärlitest.

Suvekooli ootame õpetajaid, kes on varasemalt läbi viinud eTwinningu projekte ning on eTwinningusse registreeritud. Suvekoolis osalemine on õpetajatele tasuta, sh väljaspoolt Pärnut tulijatele võimaldame majutust hotellis.

 • Registeeri end suvekooli siin.
 • Tutvu suvekooli kavaga siin.

  Kogukonna liikmetele pakub eTwinning Euroopa tasandil rahvusvahelisi kontaktseminare ning veebipõhist täiendusõpet. Tasuta koolitustele on oodatud lasteaia-, üldharidus- ja kutsekoolide õpetajad.

  Kontaktseminarid

  • Veebiseminar eTwinningu projektipartneri leidmiseks

  26. augustil kell 16.00-17.30 Zoomis.

  Praktiline veebiseminar toetab partnerite leidmist ja annab inspiratsiooni veebiõppega seotud projektide algatamiseks. Hea võimalus leida uueks õppeaastaks projektipartner ning alustada värske eTwinningu projektiga! Lisaks Eestile osalevad õpetajad Lätist, Poolast ja Soomest.

  Sihtgrupp ja osalemise tingimused: Veebiseminarile ootame üldhariduskoolide õpetajaid, kusjuures eelnev eTwinningu projekti läbiviimise kogemus ei ole vajalik. Projektiidee puudumine pole osalemisel takistuseks, korraldajad aitavad osalejatel vajadusel ka projektideks ideid leida. Seminari töökeel on inglise keel, seega on vajalik inglise keele oskus vähemalt suhtlustasandil.

  Seminari kava:

  • Tutvumine ja lühiülevaade eTwinningu võimalustest
  • Grupitöö projektiideede jagamiseks, edasiarendamiseks ja ühiste huvidega partnerite leidmiseks
  • Näpunäited projektide planeerimiseks

  Osalemiseks täida palun taotlus hiljemalt 17.08.2021 siin.

  Veebipõhised õpiüritused

  Veebipõhised õpiüritused on lühikesed, intensiivsed ja eeldavad aktiivset osalemist. Käsitletakse erinevaid teemasid, mis on seotud pedagoogiliste aspektidega. Üritusi juhib ekspert, õppekeeleks on mõni enamlevinud võõrkeeltest. Üritusel osalemise eest on võimalik saada tunnistus.

  Veebiseminarid

  Veebiseminarid on reaalajas toimuvad suhtlussessioonid, mille käigus on võimalus õppida, rääkida ja oma kaaslastega arutleda. Teemad on seotud pedagoogika ja eTwinningu eri aspektidega üldiselt. Seminare juhib ekspert ning kasutatakse mõnd enamlevinud võõrkeelt. Seminaril osalemise eest on võimalik saada tunnistus.

  Ootame nii edasijõudnuid kui ka alustajaid! Kõik õpetajad võivad oma õpilastega osaleda ühes või mitmes eTwinningu multiprojektis ning valida sealt endale sobivad ülesanded.

  Projektid pakuvad õpilastele põnevust ning rikastavad tundi. Õpilased saavad arendada oma meeskonna-, probleemilahendamis- ja digioskusi ning loovust.

  Õpetajana saad tuttavamaks eTwinningu platvormi võimalustega, leiad koostööpartnereid ning praktilisi ideid õpetamise kaasajastamiseks, ülesandeid saad oma tundidesse põimida.

  Aprillis 2021 loosime kõikide multiprojektis osalenute vahel välja auhindu, loosis osalemise eelduseks on vähemalt kolme ülesande täitmine.

  2020/2021 õppeaastal saad osaleda üheksas projektis (need kestavad oktoobrist aprillini). Osalemiseks tuleb õpetajal end eTwinningu kasutajaks registreerida, otsida keskkonnas üles projekti autorid ja võtta nendega ühendust. Iga kuu alguses avaldatakse projektis uus ülesanne. Projektiga hiljem liitudes saad teha ka eelnevaid ülesandeid.

  1.  Alus- ja alghariduse multiprojektid
  • "RoboTwinnijad" aitab integreerida haridusroboteid lasteaia õppetegevustesse. Autorid: Jelena Rattik Tallinna Sõbrakese lasteaiast ja Ene Kruzman Kohtla-Järve lasteaiast Tareke.
  • "Lugeda on mõnus!" on algklassidele suunatud multiprojekt, mis aitab  innustada lapsi lugema ning nakatada kõiki lugemishuviga. Samuti annab projekt ideid õpetajatele, kuidas lugemist lastele huvitavamaks muuta. Autorid: Marika Viks Põltsamaa Gümnaasiumist ja Eve Saare Jüri Gümnaasiumist
  1. Tehnoloogia, looduse ja innovatsioonii multiprojektid
  • "Sõber@Kaaslane" annab õpilastele võimaluse erinevate tegevuste ja tehnoloogiliste vahendite kasutamise abil arendada reaalaineid ning tehnoloogiat. Autorid: Tiiu Leibur Pärnu Koidula Gümnaasiumist ja Signe Reidla Surju Põhikool.
  • "Loodus minu ümber" innustab õpilasi märkama oma kodukoha loodust, pildistama ja tegema lühivideoid ning seda teistelegi tutvustama. Autorid: Ülle Kreos Kuressaare Vanalinna Koolist ja Terje Mägi Vastseliina Gümnaasiumist.
  • "Maailmaparandajate multiprojekt 2020/21" aitab koguda laste innovaatilisi ideid ja reaalseid ettepanekuid muutusteks, kuidas oma kooli ning miks mitte tervet maailma paremaks paigaks muuta. Autorid: Leila Lehtmets Kose Gümnaasiumist ja Ingrid Maadvere Gustav Adolfi Gümnaasiumist.
  • “Maalt Kuule” käigus nuputavad lapsed võimalusi, kuidas saaks vajadusel Maalt Kuule kolida. Projekt aitab lõimida erinevaid aineid: loodusõpetus, eesti keel, inglise keel, IKT. Autorid: Maria Toom Gustav Adolfi Gümnaasiumist, Jaanus Paasoja Tallinna Südalinna Koolist ja Petri Asperk Pelgulinna Gümnaasiumist.
  1. Keele multiprojektid
  • "Keeled suhu lusti ja lõbuga" ootab osalema võõrkeeleõpetajaid koos oma õpilastega, olenemata nende vanusest. Võõrkeele õppimine on põnevam, lustlikum ning saab arendada õpilaste ja õpetajate digipädevust. Autorid: Meili Läänemets Tartu Mart Reiniku Koolist ja Aimi Jõesalu Põlva Gümnaasiumist.
  • "Linnulennul läbi kooli" on loodud inglise ja saksa keele arendamiseks ning annab õpilastele ja õpetajatele võimaluse muuta oma võõrkeeletunnid põnevamaks. Saab rakendada muutuva õpikäsituse põhimõtteid, arendada õpilaste digioskusi ning loovust. Autorid: Ere Tumm Võru Kreutzwaldi Koolist ja Margit Laidvee Luunja Keskkoolist.
  • "Koolivorm läbi aegade" annab õpilastele võimaluse erinevate ülesannete kaudu arendada võõrkeeleoskust ja tutvuda erinevate koolidega, uurida koolivormi nii meil kui mujal läbi kahe sajandi. Fookus on vene, hispaania, saksa, prantsuse ja eesti keelel. Autorid: Niina Nikitina Peetri lasteaed-põhikoolist ja Signe Reidla Surju Põhikoolist.

  Õpetajate ja lasteaedade ning koolide hea töö väärib tunnustust. Tõstame esile nii häid ja uuenduslikke projekte ning nende autoreid kui ka koolimeeskondade panust.

  Riiklik kvaliteedimärk

  Riiklik kvaliteedimärk on tunnustus õpetajatele kõrgetasemelise tegevuse eest eTwinningus. Kvaliteedimärk antakse konkreetsele õpetajale ning see on isiklik. Märkide andmist koordineerib iga riigi kasutajatugi. Eestis hinnatakse riiklike kvaliteedimärkide taotlusi kaks korda aastas: juunis ning oktoobris.

  Kvaliteedimärgi saamiseks saab esitada kõik lõpetatud projektid, mis on vormistatud ja läbi viidud eTwinningu projektitöö keskkonnas. Kandideerimiseks leia eTwinning Live’i s enda projekt, klõpsa nupul „Taotlege kvaliteedimärki“ ja täida  kõik väljad nõutud teabega.

  Kõik riiklikule kvaliteedimärgile esitatud projektid osalevad ka eTwinningu iga-aastasel projektivõistlusel.

  Euroopa kvaliteedimärk ja Euroopa auhinnad

  Euroopa kvaliteedimärk näitab, et eTwinningu projekt vastab kindlale Euroopa standardile. Euroopa kvaliteedimärki pole eraldi vaja taotleda. Selle annab keskne kasutajatugi, kui üks riiklik kasutajatugi on projekti esitanud. Lisaks peab projektile olema omistatud vähemalt kaks riiklikku kvaliteedimärki.

  Euroopa kvaliteedimärke jagatakse kord aastas oktoobri lõpus ning info selle kohta ilmub eTwinningu portaalis. NB! Euroopa kvaliteedimärgile kandideerimiseks peab olema riiklik kvaliteedimärgi taotlus täidetud hiljemalt oktoobri alguseks!

  Kõrgeim tunnustus projektidele on eTwinningu auhinnavõistlus, kus osalemiseks peab projektil olema Euroopa kvaliteedimärk. eTwinningu auhinnad antakse välja neljas õpilaste vanusekategoorias, lisaks auhinnatakse töid ka erikategooriates.

  eTwinningu kooli märk

  Tunnustame ka koolimeeskondade ja koolijuhtide panust ning pühendumust. Projektitöös silma paistnud õppeasutustele antakse välja eTwinningu kooli märk. Tunnustus anti esmakordselt välja 2018. aastal, mil märgise pälvis 1211 kooli üle Euroopa. eTwinningu kooli märgis viitab sellele, et õppeasutuses pööratakse laiemalt tähelepanu rahvusvahelisele koostööle, turvalisele internetikasutusele ning projektõppele. Taotlusprotsessi kohta saab lugeda portaalist.

  eTwinningu koolide missioon

  eTwinningu koolid on eeskujud ja moodustavad juhtkoolide võrgustiku, mis annab innustust tuleviku arenguteks.
  Märgi saanud koolil on õigus kasutada seda oma reklaam- ja teabematerjalides. eTwinningu koole tunnustatakse juhtkoolidena järgmistes aspektides:

  2020-2021 eTwinningu koolid Eestis:

  • Narva Paju Kool

  • Tartu Mart Reiniku Kool

  • Surju Põhikool

  • Tallinna Kesklinna Vene Gümnaasium

  • Kohtla-Järve Lasteaed Tareke

  • Peetri Lasteaed-Põhikool

  • Paikuse Põhikool

  • Pärnu Kuninga Tänava Põhikool

  • Pärnu Koidula Gümnaasium

  eTwinning projekt on vähemalt kahe kooli vaheline veebipõhine koostööprojekt, mis on registreeritud portaalis. Projekti võistlusele esitamiseks tuleb esmalt oma eTwinning-töölaua kaudu täita projekti kvaliteedimärgi taotlus.

  Kõik riiklikule kvaliteedimärgile esitatud projektid osalevad ka eTwinningu iga-aastasel projektivõistlusel. Järgmise projektivõistluse tähtaeg on 3. mai 2021.

  2020/2021 õppeaasta eTwinningu projektivõistlusel osalemise tingimused

  • Esitada võib 2020. ja 2021. aastal loodud ja lõpetatud projekte.
  • Kandideerida saab portaali kaudu, esitades oma eTwinning Live’i taotluse kvaliteedimärgi saamiseks. Lisada tuleb lingid projektitöö käigus valminud materjalidele ning anda hindajatele ligipääs projekti materjalidele.
  • Kvaliteedimärgi taotlused peavad portaalis olema täidetud hiljemalt 3. maiks 2021.

  Esimese kuni kolmanda koha saavutanud projekti juhendanud õpetaja auhinnaks on osalemine rahvusvahelisel koolitusel mõnes Euroopa riigis. Võiduprojektides osalenud õpilastele on auhinnaks töötuba, mis põhineb tehnoloogia kasutamisel ja loovusel.

  Neljanda kuni kümnenda koha saavutanud projekte juhendanud õpetajatele on auhinnaks internetipõhiseks koostööks sobivad töövahendid.

  Võitjad kuulutatakse välja eTwinningu projektivõistluse lõpuüritusel.

  Mentorid on kogenud ja aktiivsed eTwinningu õpetajad, kes töötavad koos riiklike kasutajatugedega. Nad korraldavad töötube ja eTwinningut tutvustavaid koolitusi ning on toeks alustavatele õpetajatele.

  • Kui Sinu koolis on rohkem eTwinningust huvitatud õpetajaid, siis on võimalik kutsuda mentor kohapeale veebipõhisest projektitööst rääkima.
  • Mentoriga saavad registreeritud kasutajad ühendust võtta ka eTwinning Live keskkonnas. Selleks vali menüüpunkt „Inimesed“, otsingulahtris filtriks „Saadik“, mentoreid saad filtreerida ka piirkondade järgi.
  • Mentorid koordineerivad algajatele suunatud multiprojekte, nõustades osalevaid õpetajaid.

  Juhendid eTwinningu portaali kasutamiseks

  eTwinninguga tutvumiseks soovitame uurida ka iseõppematerjale, mis on saaval eestikeelsena. Ingliskeelsetele videojuhenditele saab seadetest lisada vajadusel ka eestikeelsed subtiitrid:

  Graphical user interface, website
 Description automatically generated

  Juhend: kas minu projekt on kvaliteetne

  Juhendist leiad kiire ülevaate, mis aitab Sul projekti planeerides, läbi viies ja vormistades tähelepanu pöörata kvaliteetse projekti tingimustele.

   School Education Gateway

  Euroopa koolihariduse veebiplatvorm on õpetajate, koolijuhtide, poliitikute, ekspertide ja teiste haridusvaldkonna asjatundjate kohtumispaik, kus saab tutvuda valdkonna uudistega, leida sobilikke koolitusi ning andmebaasist koostööpartnereid Erasmus+ projektide läbiviimiseks.

  Viimati uuendatud 21.06.2021