Eksamite Infosüsteemi teateid saab edaspidi mugavalt mobiilirakenduse kaudu

17.05.2021 | 08:51

Alates maikuust on Haridus- ja Noorteameti hallatav Eksamite Infosüsteem (EIS) liidestatud StateOS rakendusega. See võimaldab äpi laadinutel saada oma telefoni erinevaid süsteemist saadetavaid teateid - näiteks eksamile registreerimise kinnitusi, riigieksamite soorituskoha või eksamitulemuste teateid. Äpi kasutamine on tasuta.
    • Jaga

Testide ja hindamise osakonna juhataja Aimi Püüa toob välja, et uus lahendus tagab selle, et keegi ei jää vajalikust infost ilma. “Sageli ei leia inimesed infosüsteemi saadetud e-kirju, sest need võivad minna näiteks rämpsposti ning eksaminand ei tea, kuhu ta peab eksamit tegema minema või et kodakondsuseksami tulemus on juba süsteemi lisatud,” toob Püüa välja uue rakenduse eeliseid ning soovitab EISi kasutajatel see oma nutitelefoni paigaldada. 

StateOS juht Riho Oks sõnab, et rakendus edastab personaalseid teavitusi riigi-, era- ja kolmandalt sektorilt. „Maailmas on paljud suured innovaatilised ettevõtmised alguse saanud just hariduse valdkonnast. Koostöös Harnoga anname ühiselt panuse isikukeskse e-ühiskonna ja selle teenuste tekkele,“ loodab Oks.  

Mobiiltelefoni Eksamite Infosüsteemi teavituste saamiseks tuleb StateOS rakendus alla laadida AppStore´st või GooglePlay poest, kus kasutaja peab oma isiku tuvastama Mobiil-ID või Smart-ID abil. Täiendavalt kasutajal midagi teha ei tule ning edaspidi jõuavad infosüsteemi teavitused kiirelt telefoni.

Lisainfo StateOS äpi ja Eksamite Infosüsteemi kohta.

Mari Annus

Kommunikatsiooniosakonna konsultant