Koolitus on praktilise suunitlusega ja annab ülevaate LEGO Education SPIKE Prime riist- ja tarkvarast, selle robootikaplatvormi võimalustest ning metoodikast õppetöösse rakendamisel.
Osalema ootame algklasside, põhikooli ja kutsekooli õpetajaid, haridustehnolooge ja robootikaringide läbiviijaid.
Koolitus toimub 18. septembril Harno nutiklassis (Akadeemia tee 21/4, III korrus) ning on tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse täies mahus.
Sulge
21. septembrist kuni 20. novembrini saavad õpilased end juba kolmandat korda “ProgeTiigri tulevikutegijate” õpilasürituse raames proovile panna lahendades programmeerimise, robootika, digikunsti ja -ohutuse ülesandeid. Ülesandeid saab lahendada õppetöö ajal, huviringis, sõpradega oma klassist-rühmast või kaaslastega teistest lasteaedadest-koolidest. Ülesandeid leidub igale vanuseastmele - lasteaiast gümnaasiumi ja kutsekoolini.
Sulge
24.-25. septembril toimub veebipõhine rahvusvaheline seminar keskkonna teemadel, fookuses on seekord Läänemeri ja osa võtavad kõik Läänemere äärsed riigid. Seminaril kogume inspiratsiooni teema kohta ning loome ka rahvusvahelised projektid uueks õppeaastaks.
Osalema ootame loodusainete õpetajaid, kes õpetavad vanusele 12-16. Seminari korraldajaks on Soome.
SulgeOskused ja teadmised jätkusuutlikust arengust ning globaalsetest eesmärkidest selle saavutamiseks on vajalikud igale õpilasele ning 13.-14. oktoobril toimuval veebipõhisel seminaril uurime võimalusi, kuidas neid globaaseid eesmärke jätkusuutliku arengu tagamiseks ka oma koolitundi põimida.
Kandideerima ootame eTwinningus vähe kogenud ja alustavaid õpetajaid, kes õpetavad vanusele 12-15. Eelistatud on õpetajad, kelle õppeaine seostub keskkonna, ühiskonnaõpetuse või sotsiaalvaldkonnaga. Seminari korraldab Rootsi.
Tutvu seminari kavaga siin
Sulge
Kahepäevasel koolitusel anname ülevaate eTwinningu portaali võimalustest koostööpartneri leidmiseks ning õpiprojektide läbiviimiseks. Samuti arutame, kuidas integreerida veebipõhine projektitöö igapäevase õppetööga ning tutvustame veebipõhiseks koostööks sobivaid tööriistu.
Osalema on oodatud kõik õpetajad, kes soovivad alustada rahvusvahelist projektitööd eTwinningu programmi raames.
Koolitus toimub 30.-31. oktoobril Pärnus ning on tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse täies mahus.
Sulge
Veebiseminaril heidame pilgu veebipõhisele koostööprogrammile eTwinning, mis aitab tuua rahvusvahelise koostöö Eesti koolidesse ja lasteaedadesse.
Tutvustame eTwinningu võimalusi, samuti toredaid läbiviidud projekte, kust saab inspiratsiooni ammutada. eTwinningu platvorm on asendamatuks abimeheks ka mobiilsusprojektide (nt Erasmus+ projektide) läbiviimiseks veebis, pakkudes tasuta vahendeid koostöö tegemiseks virtuaalselt.
eTwinning (eTwinning.net) on õpetajatele jt haridustöötajatele loodud veebipõhine platvorm, kus saab koguda inspiratsiooni ning suhelda kolleegidega välismaalt, samuti panna oma õpilased õppima koos teiste klassidega üle kogu Euroopa ja seda klassiruumist lahkumata.
Registreerimine: https://koolitus.edu.ee/training/4848
Kõigile registreerunutele saadetakse veebiseminari link e-maili peale. NB! Palun veenduge, et olete sisestanud korrektse e-maili aadressi, vastasel korral ei saa me teile linki edastada.
Veebiseminari läbiviimiseks kasutatakse Zoom keskkonda, vajalik on arvuti või nutiseade ning kõlarid või kõrvaklapid.
Veebiseminar salvestatakse ning on järelvaadatav Harno YouTube'i kanalis.
Laura Vetik
"Distantsilt targemaks" 2021. aasta esimesel veebiseminaril võtame luubi alla vaimse tervise.
Uurime, kuidas õpetajad, koolijuhid jt koolitöötajad saavad ise oma vaimset tervist hoida, aga ka märgata abivajajaid, ning millised on praktilised sammud ja jätkusuutlik strateegia oma vaimse tervise toetamiseks pingelisel ning stressirohkel ajal.
Veebiseminari viib läbi ning soovitusi annab Peaasi.ee nõustaja ning kliiniline psühholoog Ailen Suurtee.
Veebiseminari läbiviimiseks kasutame Zoom meeting keskkonda, osaleda saab nii rakenduse kui ka veebibrauseri kaudu. Vajalikud on kõrvaklapid või kõlarid, soovi korral saate kasutada ka veebikaamerat ja mikrofoni.
Veebiseminar salvestatakse ning see on järelvaadatav Harno YouTube'i kanalis.
Registreeri SIIN
Kõigile registreerunutele saadetakse veebiseminari link e-maili peale.
NB! Palun veenduge, et olete sisestanud korrektse e-maili aadressi, vastasel korral ei saa me teile linki edastada.
Laura Vetik
Veebiseminaril tutvustavad haridustehnoloogid Siret Lahemaa (Lauka Põhikool) ja Natalja Jakovleva (Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus) koolides kasutatavate õpikeskkondade Google Classroomi ja MS Teamsi uuendusi ning kasulikke funktsioone.
2020. aastal paljudes koolides kasutusele võetud keskkondi on pidevalt täiendatud ja uuendatud, veebiseminariga soovime anda koolidele põgusa ülevaate, mida uut ning kasulikku võiksid õpetajad jt koolitöötajad nendest keskkondadest leida.
Registreeri end koolitusele.
Kõigile registreerunutele saadetakse veebiseminari link e-maili peale. NB! Palun veenduge, et olete sisestanud korrektse e-maili aadressi, vastasel korral ei saa me teile linki edastada.
Veebiseminari läbiviimiseks kasutame Zoom Meeting keskkonda, vajalik on nutiseade või arvuti ning kõlarid või kõrvaklapid.
Veebiseminar salvestatakse ning on järelvaadatav YouTube'i kanalis
Laura Vetik
21. veebruaril 2021 ilmub tehnoloogiakompassi uus peatükk “Unelmate distantsõpe”, mis räägib tulevikku vaatavalt ja tehnoloogia valguses sellest, kuidas kaugõpet kõige mõistlikumalt õppes kasutada. Veebiseminar tehnoloogiakompassi uuest peatükist võtabki vaatluse alla unelmate distantsõppe. Anname põgusa sissejuhatuse "Hariduse tehnoloogiakompassi", mille järel võtab seminar Tartu Ülikooli informatika ja didaktika kaasprofessori ja kompassi kaasautori Piret Luige juhtimisel suuna juba sellele, et rääkida, millest uus tükk räägib. Miks kaugõpet kasutada ja kuidas erinevate tehnoloogiate kaasabil distantsilt õpetada? Missugused on kaugõppe tulevikusuundumused, aga ka võimalikud väljakutsed.
“Hariduse tehnoloogiakompass” on tehnoloogiatrendide ülevaade, mida koostab Haridus- ja Noorteamet (Harno) koostöös haridus- ja tehnoloogiaspetsialistidega. Esimene tehnoloogiakompass ilmus 2019. aastal. Seni on ilmunud ülevaade seitsmest teemast: tehisintellekt, asjade internet, andmeanalüütika, virtuaal- ja liitreaalsus, privaatsus, mängustamine ja personaliseeritud õpe.
Koolitajad: Piret Luik (Tartu Ülikool), Marit Dremljuga-Telk (Harno)
Tule kuulama ja kaasa mõtlema! Unistame koos, et julgemalt edasi astuda.
Registreeri seminarile.
Veebiseminari läbiviimiseks kasutame Zoomi keskkonda, osaleda saab nii arvutist kui ka nutiseadmest. Vajalikud on kõlarid või kõrvaklapid.
Veebiseminar salvestatakse ning on järelvaadatav Harno YouTube'i kanalis.
Laura Vetik