Rahvusvaheline noortepäeva tähistamine toimub 12. augustil. Selle eestvedajaks Ühinenud Rahvaste Organisatsioon (ÜRO). 2020. aastal keskendub noortepäev noorte kaasamisele, kandes pealkirja “Noorte kaasatus globaalsetes tegevustes” (ingl k Youth Engagement for Global Action).
SulgeAlates 2. septembrist on avatud noorsootöötaja kutse taotlemise voorud nii kutse kui osakutse taotlemiseks. Vajalike dokumentide loetelu ja nende esitamise tähtaegade kohta saab lugeda täpsemalt veebist. 15. septembril toimuvad ka veebis infotunnid, milles osalemiseks on vajalik eelregistreerida.
Taotleda saab nii kutset kui osakutset:
Taotlemine toimub läbi Haridus- ja Noorteameti Konkursiveebi keskkonna elektroonselt (https://noored.konkursiveeb.edu.ee/). Vajalik on ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil-ID-ga sisselogimine.
NB! Varasemad noorsootöötaja kutse tasemed on võrdsustatud uutega, st varasem tase III vastab tasemele 4, IV vastab tasemele 6 ning V vastab tasemele 7.
Eksamile registreerimine ja taotlemine toimub läbi Haridus-ja Noorteameti Konkursiveebi keskkonna elektroonselt (https://noored.konkursiveeb.edu.ee/). Vajalik on ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil-ID-ga sisselogimine.
NB! Varasemat laagrikasvataja kvalifikatsiooni saab taastõendada laagrikasvataja, tase 4 osakutsena*
* laagrikasvataja-juhataja, tase 6 osakutse tõendamiseks on vajalik VÕTA alusel tõendada juhtimise kompetents. Varasemat laagri juhataja kvalifikatsiooni saab taastõendada laagrikasvataja-juhataja, tase 6 osakutsena.
PS! Broneeri oma tiimile veebinõustamine! On võimalik oma meeskonnale/asutusele/grupile broneerida veebinõustamine ning selleks palume ühendust võtta Eilika Mätasega aadressil Eilika.matas@harno.ee. Võimalusel kasutame nõustamise läbiviimiseks Teie meeskonnale sobivat vahendit.
Mis asi see lõimumine on, kuidas seda mõista ja milleks meile seda üldse vaja? On see tõesti ikka oluline teema? Aga miks?
2015. aastal alustas SA Archimedese noorteagentuur Eesti suurima, noortele suunatud lõimumisprogrammiga Noortekohtumised. Nüüd, 5 aastat hiljem, kui Noortekohtumiste teatepulga on üle võtnud uhiuus Haridus- ja Noorteamet arutleme, kuhu programmiga jõudnud oleme ja lahkame muidki integratsiooniga seotud teemasid.
Digitaalses vestlusringis osalevad:
Deniss Jeršov - programmi Noortekohtumised papa, koolitab, nõustab, hindab ja toetab projektitegijaid.
Darja Reinova - programmi Noortekohtumised sõbralikkuse saadik, kogenud projektitegija
Maarja Käger – Noortekohtumised programmi mõju-uuringu autor
Kristina Funk - endine Tallinna noortevolikogu liige
Vestlust juhib Priit Pruul, endine SA Archimedese noorteagentuuri kommunikatsioonijuht
Arutelu veebilink: https://www.facebook.com/events/348634159840296/
Tule kuula, mõtle kaasa ja arutle koos meiega!
Anni Tetsmann
+372 569 377 45
Täpsem info koolitusest augustis 2020!
SulgeAlates 1.08.2020 viib programmi Noortekohtumised ellu Haridus- ja Noorteamet. Infotunnis tutvustatakse uuenenud taotlussüsteemi ja selgitatakse lähemalt programmi tegevusvõimalusi.
Täpsem info ja link osalemiseks saadetakse registreerunutele 25.09.2020.
Registreerimine: https://bit.ly/2FHQXCc
----------------------------------------------
С 1.08.2020 программу Молодежных встреч будет внедрять Совет по образованию и молодежи. Информационные семинары познакомят вас с обновленной системой приложений и более подробно объяснят возможности программы.
Более подробная информация и ссылка для участия будут отправлены зарегистрировавшимся 25.09.2020.
Регистрация: https://bit.ly/2FHQXCc
Anni Tetsmann
+372 56937745
Alates 1.08.2020 viib programmi Noortekohtumised ellu Haridus- ja Noorteamet. Infotunnis tutvustatakse uuenenud taotlussüsteemi ja selgitatakse lähemalt programmi tegevusvõimalusi.
Täpsem info ja link osalemiseks saadetakse registreerunutele 25.09.2020.
Registreerimine: https://bit.ly/2FHQXCc
----------------------------------------------
С 1.08.2020 программу Молодежных встреч будет внедрять Совет по образованию и молодежи. Информационные семинары познакомят вас с обновленной системой приложений и более подробно объяснят возможности программы.
Более подробная информация и ссылка для участия будут отправлены зарегистрировавшимся 25.09.2020.
Регистрация: https://bit.ly/2FHQXCc
Anni Tetsmann
+372 56937745
"Noorteseire aastaraamat 2019-2020 Noorte elu avamata küljed" pakub mitmekülgset sissevaadet erinevatesse noorte elu puudutavatesse valdkondadesse. Kogumiku koostamise üks eesmärkidest on tõmmata tähelepanu eelkõige nendele teemadele, mida noortevaldkonna kirjanduses on vähesel määral või üldse mitte käsitletud.
Veebiseminari avab haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Aastaraamatut tutvustavas vestlusringis osalevad kogumiku autorid Airi-Alina Allaste, Veronika Kalmus, Anna Markina, Raili Nugin ja Merike Sisask.
Seminari teises osas saavad sõna noored ning valdkonna spetsialistid, kes arutlevad teemal "Mida saab noorte heaks ära teha?". Modereeritud vestlusringis mõtiskletakse digitaliseerumise võimaluste ja ohtude, vaimse tervise ja häbimärgistamise teemadel. Päeva modereerib Katrin Tiidenberg
Päeva lõpetavad OECD noortepoliitika ja avaliku valitsemise eksperdid, kes avavad vastvalminud rahvusvahelise raporti: ’Global Report on Youth Empowerment and Intergenerational Justice’ tulemusi Eesti kontekstis.
Palume osaluse kinnitamiseks täita registreerimisvorm hiljemalt 27. septembriks: https://www.tlu.ee/vormid/noorteseire-arutelukonverents-2020
Täpsem päevakava koos veebiseminari lingiga jõuab registreerunud osalejateni 3. oktoobriks.
Veebiseminari korraldab Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituut koostöös Haridus- ja Noorteameti ja Haridus- ja Teadusministeeriumiga.
SulgeKutsume kõiki huvilisi osa võtma ideelaborist, kus noortejuhid üheskoos noortega arendavad või mõtlevad välja Eestis elavate erineva emakeelega noorte koostööprojekte ehk Noortekohtumisi.
Koolitusega soovime:
Anda osalejatele põhiteadmised projektiloogikast.
Arendada ja toetada noorte kujunemisjärgus ideid Noortekohtumiste projektitaotlusteks.
Toetada projektipartnerite leidmist ja noorte omavahelist koostööd.
Koolituse jooksul on ka võimalus oma projektiidee osas koolitajate ning projektinõustajatega nõu pidada.
Koolitusele ootame 11-19-aastaseid noori (2-4 noort grupis) koos täisealise grupijuhiga, kelleks võib olla noorsootöötaja, noortejuht, õpetaja vm, kes toetab nii projekti ettevalmistamist kui ka selle elluviimist. Kuna noortekohtumiste puhul on noorte aktiivne osalus võtmetähtusega, ei ole noortejuhil võimalik koolitusele registreeruda üksi. Eeldame, et koolitusel osalev noortejuht on sama täiskasvanu, kes hiljem projektitaotluse raames noori juhendab ning jälgime seda ka projektitaotluste esitamisel.
Koolitus toimub 9.10.20 – 11.10.20 veebi vahendusel.
Koolituse töökeelteks on eesti ja vene ning vajadusel ka inglise või mõni muu keel. Koolitusel osalemine on tasuta ja ootame osalema neid gruppe, kes võtavad programmist osa täismahus.
Koolituse kohtade arv on piiratud ja soovitame registreerimisega kiirustada. Registreerimine kestab kuni 1.10 (k.a). Registreerimise kinnituse ja lisainfo saadame hiljemalt 6. oktoobril. Kuna kohtade arv võib olla piiratud, võime kohtade jagamisel arvesse võtta ka gruppide osalemise motivatsiooni. Eelistame, et projektipartnerid osalevad koolitusel koos. Muul juhul eelistame neid gruppe, kes loodavad koolituselt leida ka võimaliku koostööpartneri.
Anni Tetsmann
+372 56937745
Noortekohtumine on Eestis elavate erineva kultuuritaustaga noortegruppide koostööprojekt, mille töötavad välja ja viivad ellu noored ise. Põhitegevus on noorte omavaheline kohtumine (3–6 päeva) ja selle käigus noorte poolt valitud teemaprogrammi elluviimine.
Noortekohtumiste laiem eesmärk on kultuurilise teadlikkuse, avatuse ja sallivuse kasvatamine osalejates ja ühiskonnas tervikuna. Kuna noortekohtumisel tegutsevad erineva kultuuritaustaga ja eri keelt kõnelevad noored üheskoos, pakub see head võimalust tutvuda lähemalt üksteise kultuuridega (nii ajaloo kui ka tänapäevaga) ning üksteist paremini tundma ja mõistma õppida.
Täpsem info programmi kohta: https://entk.ee/toetused/noortekohtumised/
Taotlusi saab esitada eesti, vene ja inglise keeles Haridus- ja Noorteameti konkursiveebis.
Anni Tetsmann
+372 5693 7745
Noorsootöö nädal aitab tõsta esile noorsootööd ja noortevaldkonda, üle Eesti pakutavaid noorsootöö võimalusi, tutvustada noorsootöötaja ametit ning pakkuda noortele uusi arendavaid kogemusi.
Noorsootöö nädal toimub 23.-30. november 2020 ning keskendub sel korral noorte osaluse ja ettevõtlikkuse teemale.
Sulge"Distantsilt targemaks" 2021. aasta esimesel veebiseminaril võtame luubi alla vaimse tervise.
Uurime, kuidas õpetajad, koolijuhid jt koolitöötajad saavad ise oma vaimset tervist hoida, aga ka märgata abivajajaid, ning millised on praktilised sammud ja jätkusuutlik strateegia oma vaimse tervise toetamiseks pingelisel ning stressirohkel ajal.
Veebiseminari viib läbi ning soovitusi annab Peaasi.ee nõustaja ning kliiniline psühholoog Ailen Suurtee.
Veebiseminari läbiviimiseks kasutame Zoom meeting keskkonda, osaleda saab nii rakenduse kui ka veebibrauseri kaudu. Vajalikud on kõrvaklapid või kõlarid, soovi korral saate kasutada ka veebikaamerat ja mikrofoni.
Veebiseminar salvestatakse ning see on järelvaadatav Harno YouTube'i kanalis.
Registreeri SIIN
Kõigile registreerunutele saadetakse veebiseminari link e-maili peale.
NB! Palun veenduge, et olete sisestanud korrektse e-maili aadressi, vastasel korral ei saa me teile linki edastada.
Laura Vetik
Programmi Noortekohtumised eesmärk on soodustada Eestis elavate 11-19-aastaste erineva emakeelega noorte omavahelist suhtlemist, üksteisemõistmist ja arengut. Noortekohtumiste laiem eesmärk on kultuurilise teadlikkuse, avatuse ja sallivuse kasvatamine osalejates ja ühiskonnas tervikuna. Kuna noortekohtumisel tegutsevad erineva kultuuritaustaga ja eri keelt kõnelevad noored üheskoos, pakub see head võimalust tutvuda lähemalt üksteise kultuuridega (nii ajaloo kui tänapäevaga) ning üksteist paremini tundma ja mõistma õppida.
Täpsem info programmi kohta: https://entk.ee/toetused/noortekohtumised/
Infotunnis tutvustatakse muudatusi taotlusprotsessis ja selgitatakse lähemalt programmi tegevusvõimalusi.
Täpsem info ja link osalemiseks saadetakse registreerunutele 15.02.2021.
Registreerimine: http://bit.ly/3pqJkT2
Anni Tetsmann
+372 569 377 45
Programmi Noortekohtumised eesmärk on soodustada Eestis elavate 11-19-aastaste erineva emakeelega noorte omavahelist suhtlemist, üksteisemõistmist ja arengut. Noortekohtumiste laiem eesmärk on kultuurilise teadlikkuse, avatuse ja sallivuse kasvatamine osalejates ja ühiskonnas tervikuna. Kuna noortekohtumisel tegutsevad erineva kultuuritaustaga ja eri keelt kõnelevad noored üheskoos, pakub see head võimalust tutvuda lähemalt üksteise kultuuridega (nii ajaloo kui tänapäevaga) ning üksteist paremini tundma ja mõistma õppida.
Täpsem info programmi kohta: https://entk.ee/toetused/noortekohtumised/
Infotunnis tutvustatakse muudatusi taotlusprotsessis ja selgitatakse lähemalt programmi tegevusvõimalusi.
Täpsem info ja link osalemiseks saadetakse registreerunutele 19.02.2021.
Registreerimine: http://bit.ly/3pqJkT2
Anni Tetsmann
+372 569 377 45
Kutsume kõiki huvilisi osa võtma ideelaborist, kus noortejuhid üheskoos noortega arendavad või mõtlevad välja Eestis elavate erineva emakeelega noorte koostööprojekte ehk Noortekohtumisi.
Koolitusega soovime:
Anda osalejatele põhiteadmised projektiloogikast.
Arendada ja toetada noorte kujunemisjärgus ideid Noortekohtumiste projektitaotlusteks.
Toetada projektipartnerite leidmist ja noorte omavahelist koostööd.
Koolituse jooksul on ka võimalus oma projektiidee osas koolitajate ning projektinõustajatega nõu pidada.
Koolitusele ootame 11-19-aastaseid noori (2-4 noort grupis) koos täisealise grupijuhiga, kelleks võib olla noorsootöötaja, noortejuht, õpetaja vm, kes toetab nii projekti ettevalmistamist kui ka selle elluviimist. Kuna noortekohtumiste puhul on noorte aktiivne osalus võtmetähtusega, ei ole noortejuhil võimalik koolitusele registreeruda üksi. Eeldame, et koolitusel osalev noortejuht on sama täiskasvanu, kes hiljem projektitaotluse raames noori juhendab ning jälgime seda ka projektitaotluste esitamisel.
Koolitus toimub 5.03.21–7.03.21. Täpsema info koolituse kohta edastame osalejatele hiljemalt 2. märtsil.
See, kas koolitus toimub virtuaalselt või saame päriselt kokku, selgub veebruari teises pooles.
Koolituse töökeelteks on eesti ja vene ning vajadusel ka inglise või mõni muu keel.
Registreerimine: http://bit.ly/3sSUFgN
Anni Tetsmann
+372 569 377 45