Dora Pluss 1.1 ehk lühiajalise õpirände stipendiumi abil saab osaleda välismaal toimuval seminaril, koolitusel, konverentsil või individuaalsel tööl.
Õpiränne võib kesta kuni 30 päeva ning toetatakse seoses sellega tekkivaid sõidu- ja majutuskulusid ning päevaraha ja ürituse osavõtutasu.
Stipendiaadid valib kõrgkool – taotlusvoorud kõrgkoolis enne 10-ndat kuupäeva. Kõrgkool esitab toetuse saanute info SA Archimedesele iga kuu 10. kuupäevaks (välja arvatud 10. juuli).
Stipendiumide taotlemisest lähemalt
SulgeRahvusvaheline noortepäeva tähistamine toimub 12. augustil. Selle eestvedajaks Ühinenud Rahvaste Organisatsioon (ÜRO). 2020. aastal keskendub noortepäev noorte kaasamisele, kandes pealkirja “Noorte kaasatus globaalsetes tegevustes” (ingl k Youth Engagement for Global Action).
SulgeŠveitsi Suursaatkond on välja kuulutanud konkursid Šveitsi valitsuse stipendiumitele 2021/2022 õppeaastaks.
Kõigile stipendiumitele on dokumentide esitamise tähtaeg on 1. november 2020.
Sulge
Jaapani Suursaatkond Eestis vahendab Jaapani Haridus-, Kultuuri-, Spordi-, Teadus- ja Tehnoloogiaministeeriumi (MEXT) stipendiume ja mitmeid Jaapani Fondi programme. Need programmid võimaldavad Eesti kodanikel sõita Jaapanisse lühemateks või pikemateks õppereisideks, omandada haridust või viia läbi teadusuuringuid Jaapani ülikoolides.
Nende õppe- ja kultuurivahetusprogrammide peamised eesmärgid on edendada teineteisemõistmist jaapanlaste ja eestlaste vahel, julgustada paremini mõistma Jaapanit ning edendada rahvusvahelist koostööd.
MEXT (The Ministry of Education, Culture, Sports, Science and Technology (文部科学省 Monbu-kagaku-shō)) stipendiumid
Jaapani valitsuse (MEXT) stipendiumid 2021. aastaks:
Eesti õpilased saavad kandideerida Jaapanis õppimiseks järgmistele stipendiumitele:
Vaata lisainfot siit: http://haridus.archimedes.ee/mext-stipendiumid
Sulge2020/2021. õppeaastal on erivajadusega noortel võimalik kõrgkoolis õppimiseks taotleda stipendiumi. Stipendiumi suurus sõltub üliõpilase puude liigist ja raskusastmest ning on 60-510 eurot kuus.
Loe lähemalt: http://haridus.archimedes.ee/erivajadusega-uliopilaste-stipendium
SulgeKonkurss on avatud taotlejatele, kes alustavad magistriõppe tasemel logopeedia erialaõpinguid tunnustatud Venemaa ülikoolis ja on valmis pärast lõpetamist asuma vähemalt kolmeks aastaks tööle magistrikraadi nõudval ametikohal Eestis.
Stipendiumi eesmärgiks on suurendada venekeelse ettevalmistusega logopeedide hulka Eesti haridusasutuses.
Välisülikoolis õppimiseks makstakse stipendiumi, vajadusel on sellele lisaks võimalik taotleda lapsetoetust, õppekulude ja ravikindlustuse hüvitist. Elamiskuludeks makstava stipendiumi suuruseks on 35,5 eurot päeva kohta (arvestuslikult 1080 eurot kuus). Sõidukuludeks makstava stipendiumi suurus sõltub õppeasutuse asukohast jäädes vahemikku 180-820 eurot.
Taotlusi saab esitada läbi elektroonilise taotluskeskkonna. alates 7. juulist kuni 31. augustini 2020.aastal.
Taotleja peab esitama järgmised dokumendid:
- taotlusvorm, sh motivatsioonikiri (täidetakse taotlussüsteemis);
- õpingute esialgne plaan (õppekava, spetsialiseerumise suund, kõrvaleriala vm);
- ülevaade bakalaureusetööst või õpingute jooksul koostatud uurimistööst;
- kinnitus väliskõrgkooli vastuvõtmise/õppimise kohta või väliskõrgkooli kinnitus selle kohta, et vastuvõtuks vajalikud dokumendid on esitatud (esitada skaneerituna);
- õppekulude suurust tõendavad dokumendid (esitada skaneerituna).
Huvi korral tutvu stipendiumi juhendiga ja küsimustega pöördu meie kontaktisiku poole!
Stipendiumi kontaktisikuks sihtasutuses Archimedes Anne-Ly Võlli (e-mail: anne-ly.volli@archimedes.ee, tel. 6 999 397)
SulgeKonkurss on avatud taotlejatele, kes alustavad või jätkavad magistriõppe tasemel epidemioloogia erialaõpinguid tunnustatud väliskõrgkoolis ja on valmis pärast lõpetamist asuma vähemalt kolmeks aastaks tööle oma erialale ja kvalifikatsioonile vastavale ametikohale Eesti tervishoiu- või teadusasutuses.
Stipendiumi võib taotleda Eesti kodanik või siin pikaajalise elaniku elamisloaga viibiv isik, kes on taotluse esitamise hetkel väliskõrgkooli epidemioloogia magistriõppe tasemeõppesse vastu võetud või kellel on kõrgkooli kinnitus, et ta on vastuvõtuks vajalikud dokumendid esitanud.
Stipendiumi eesmärgiks on suurendada nakkushaiguste alase epidemioloogia haridusega spetsialistide hulka Eestis.
Välisülikoolis õppimiseks makstakse stipendiumi, vajadusel on sellele lisaks võimalik taotleda lapsetoetust, õppekulude ja ravikindlustuse hüvitist. Õppimise perioodil makstakse magistrandile õppeasutuse asukohariigi määra järgi stipendiumi elamiskulu osa, mis on leitavad siit: http://haridus.archimedes.ee/stipendiumi-elamiskulu-osa. Sõidukuludeks makstava stipendiumi suurus sõltub samuti õppeasutuse asukohast, jäädes vahemikku 180–820 eurot.
Taotlusi saab esitada läbi elektroonilise taotluskeskkonna 7. juulist kuni 31. augustini 2020. aastal.
Taotleja peab esitama järgmised dokumendid:
Huvi korral tutvu stipendiumi juhendiga ja küsimustega pöördu meie kontaktisiku poole!
Stipendiumi kontaktisikuks sihtasutuses Archimedes
Anne-Ly Võlli (e-mail: anne-ly.volli@archimedes.ee, tel 6 999 397).
Ootame 7–19-aastaseid õpilasi veebiavarustest valesid küttima. Osalejate vahel loositakse välja auhindu!
Jahihooaeg kestab 1. septembrist 20. oktoobrini. Jahiretke võib ette võtta üksi või karjaviisiliselt, iseseisvalt või mentori abiga. Jahiseadusega tee tutvust Targalt internetis lehel.
Septembris toimuvad "Valede jahti" tutvustavad veebiseminarid:
Õpilasvõistlus toimub projekti Targalt internetis raames ja seda korraldavad Haridus- ja Noorteamet, Lastekaitse Liit ning TalTech.
SulgeStipendiumi eesmärgiks on toetada kõrgkoole motiveeritud üliõpilaste leidmisel ning populariseerida kõrgharidust riigile prioriteetsetes valdkondades, sh loodus-, täppisteaduste ja tehnikavaldkondades.
Erialastipendiumid määratakse bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilastele kaks korda õppeaastas ja korraga maksimaalselt viieks õppekuuks, doktoriõppe üliõpilastele määratakse stipendiumi üks kord aastas - septembris. Stipendiumi taotlemine käib läbi oma kõrgkooli.
Loe stipendiumide kohta lähemalt
SulgeAlates 2. septembrist on avatud noorsootöötaja kutse taotlemise voorud nii kutse kui osakutse taotlemiseks. Vajalike dokumentide loetelu ja nende esitamise tähtaegade kohta saab lugeda täpsemalt veebist. 15. septembril toimuvad ka veebis infotunnid, milles osalemiseks on vajalik eelregistreerida.
Taotleda saab nii kutset kui osakutset:
Taotlemine toimub läbi Haridus- ja Noorteameti Konkursiveebi keskkonna elektroonselt (https://noored.konkursiveeb.edu.ee/). Vajalik on ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil-ID-ga sisselogimine.
NB! Varasemad noorsootöötaja kutse tasemed on võrdsustatud uutega, st varasem tase III vastab tasemele 4, IV vastab tasemele 6 ning V vastab tasemele 7.
Eksamile registreerimine ja taotlemine toimub läbi Haridus-ja Noorteameti Konkursiveebi keskkonna elektroonselt (https://noored.konkursiveeb.edu.ee/). Vajalik on ID-kaardi, Smart-ID või Mobiil-ID-ga sisselogimine.
NB! Varasemat laagrikasvataja kvalifikatsiooni saab taastõendada laagrikasvataja, tase 4 osakutsena*
* laagrikasvataja-juhataja, tase 6 osakutse tõendamiseks on vajalik VÕTA alusel tõendada juhtimise kompetents. Varasemat laagri juhataja kvalifikatsiooni saab taastõendada laagrikasvataja-juhataja, tase 6 osakutsena.
PS! Broneeri oma tiimile veebinõustamine! On võimalik oma meeskonnale/asutusele/grupile broneerida veebinõustamine ning selleks palume ühendust võtta Eilika Mätasega aadressil Eilika.matas@harno.ee. Võimalusel kasutame nõustamise läbiviimiseks Teie meeskonnale sobivat vahendit.
Koolitusel võrdleme Chromebookide ja Windows operatsioonisüsteemiga arvutite erinevusi:
Lisaks võrdleme Chromebookide mudeleid ning räägime Google Apps for Education võimalustest hariduses.
Osalema ootame haridusasutuste ja kohalike omavalitsuste juhte, haridustehnolooge, haridusametnikke ja teisi, kes tegelevad haridusasutuste IT arendamisega.
Koolitus toimub 17. septembril kell 9.45-17.00 Harno nutiklassis (Akadeemia tee 21/4, III korrus) ning on tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse täies mahus.
Sulge
Koolitus on praktilise suunitlusega ja annab ülevaate LEGO Education SPIKE Prime riist- ja tarkvarast, selle robootikaplatvormi võimalustest ning metoodikast õppetöösse rakendamisel.
Osalema ootame algklasside, põhikooli ja kutsekooli õpetajaid, haridustehnolooge ja robootikaringide läbiviijaid.
Koolitus toimub 18. septembril Harno nutiklassis (Akadeemia tee 21/4, III korrus) ning on tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse täies mahus.
Sulge
Mis asi see lõimumine on, kuidas seda mõista ja milleks meile seda üldse vaja? On see tõesti ikka oluline teema? Aga miks?
2015. aastal alustas SA Archimedese noorteagentuur Eesti suurima, noortele suunatud lõimumisprogrammiga Noortekohtumised. Nüüd, 5 aastat hiljem, kui Noortekohtumiste teatepulga on üle võtnud uhiuus Haridus- ja Noorteamet arutleme, kuhu programmiga jõudnud oleme ja lahkame muidki integratsiooniga seotud teemasid.
Digitaalses vestlusringis osalevad:
Deniss Jeršov - programmi Noortekohtumised papa, koolitab, nõustab, hindab ja toetab projektitegijaid.
Darja Reinova - programmi Noortekohtumised sõbralikkuse saadik, kogenud projektitegija
Maarja Käger – Noortekohtumised programmi mõju-uuringu autor
Kristina Funk - endine Tallinna noortevolikogu liige
Vestlust juhib Priit Pruul, endine SA Archimedese noorteagentuuri kommunikatsioonijuht
Arutelu veebilink: https://www.facebook.com/events/348634159840296/
Tule kuula, mõtle kaasa ja arutle koos meiega!
Anni Tetsmann
+372 569 377 45
7. klassis toimub tänavu sügisel tasemetöö loodusõpetuses (kirjalik).
Rohkem infot ja materjalid: https://www.innove.ee/eksamid-ja-testid/tasemetood/
Sulge21. septembrist kuni 20. novembrini saavad õpilased end juba kolmandat korda “ProgeTiigri tulevikutegijate” õpilasürituse raames proovile panna lahendades programmeerimise, robootika, digikunsti ja -ohutuse ülesandeid. Ülesandeid saab lahendada õppetöö ajal, huviringis, sõpradega oma klassist-rühmast või kaaslastega teistest lasteaedadest-koolidest. Ülesandeid leidub igale vanuseastmele - lasteaiast gümnaasiumi ja kutsekoolini.
Sulge
4. klassis toimub tänavu sügisel tasemetöö loodusõpetuses (kirjalik).
Rohkem infot ja materjalid: https://www.innove.ee/eksamid-ja-testid/tasemetood/
Sulge24.-25. septembril toimub veebipõhine rahvusvaheline seminar keskkonna teemadel, fookuses on seekord Läänemeri ja osa võtavad kõik Läänemere äärsed riigid. Seminaril kogume inspiratsiooni teema kohta ning loome ka rahvusvahelised projektid uueks õppeaastaks.
Osalema ootame loodusainete õpetajaid, kes õpetavad vanusele 12-16. Seminari korraldajaks on Soome.
SulgeTäpsem info koolitusest augustis 2020!
SulgeStipendiumi eesmärk on toetada asendushooldusel viibinud või eestkostja peres elanud üliõpilaste kõrghariduse omandamist. Stipendiumi saab taotleda õppimiseks täiskoormusega õppekavadel rakenduskõrgharidus-, bakalaureuse-, magistri- ning bakalaureuse- ja magistriõppe integreeritud õppes. Stipendiumi suurus on 160 eurot kuus.
Loe lähemalt: http://haridus.archimedes.ee/asenduskodulaste-korgharidusstipendium
SulgeInglise keel võõrkeelena B1/B2-tasemel (suuline) riigieksami lisaeksam 2020. aasta kevadel kooli lõpetanud abiturientidele ja varemlõpetanutele.
Rohkem infot ja materjalid: https://www.innove.ee/eksamid-ja-testid/riigieksamid/
SulgeInglise keel võõrkeelena B1/B2-tasemel (kirjalik) riigieksami lisaeksam 2020. aasta kevadel kooli lõpetanud abiturientidele ja varemlõpetanutele.
Rohkem infot ja materjalid: https://www.innove.ee/eksamid-ja-testid/riigieksamid/
Sulge7. klassis toimub tänavu sügisel tasemetöö matemaatikas (kirjalik).
Rohkem infot ja materjalid: https://www.innove.ee/eksamid-ja-testid/tasemetood/
Sulge
28.09 toimuva koolituse raames tutvustatakse kahe gümnaasiumi informaatika valikkursuse "Digiteenused" ja "Küberkaitse" õppematerjale ning lahendatakse praktilisi ülesandeid.
AJAKAVA
Osa 1: Digiteenused - registreerumine
9:00-9:45 Digiteenuste õpiku sisu, mõte, õpetaja raamat, õpetaja roll ja valikud
9:45-10:30 praktilised ülesanded rühmades
10:30-10:45 paus
10:45-12:00 praktilised ülesanded, ülesannete tulemuste esitamine
12:00-13:00 lõuna
Osa 2: Küberkaitse - registreerumine
13:00-13:45 Küberkaitse õpiku sisu, mõte, õpetaja raamat, õpetaja roll ja valikud
13:45-14:30 praktilised ülesanded rühmades
14:30-14:45 paus
14:45-17:00 praktilised ülesanded, ülesannete tulemuste esitamine Koolitusel tutvustatakse kahe gümnaasiumi informaatika valikkursuse "Digiteenused" ja "Küberkaitse" õppematerjale ning lahendatakse praktilisi ülesandeid.
Koolitus toimub 28. septembril Harno nutiklassis (Akadeemia tee 21/4, III korrus) ning on tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse täies mahus.
Sulge
Alates 1.08.2020 viib programmi Noortekohtumised ellu Haridus- ja Noorteamet. Infotunnis tutvustatakse uuenenud taotlussüsteemi ja selgitatakse lähemalt programmi tegevusvõimalusi.
Täpsem info ja link osalemiseks saadetakse registreerunutele 25.09.2020.
Registreerimine: https://bit.ly/2FHQXCc
----------------------------------------------
С 1.08.2020 программу Молодежных встреч будет внедрять Совет по образованию и молодежи. Информационные семинары познакомят вас с обновленной системой приложений и более подробно объяснят возможности программы.
Более подробная информация и ссылка для участия будут отправлены зарегистрировавшимся 25.09.2020.
Регистрация: https://bit.ly/2FHQXCc
Anni Tetsmann
+372 56937745
4. klassis toimub tänavu sügisel tasemetöö matemaatikas (kirjalik).
Rohkem infot ja materjalid: https://www.innove.ee/eksamid-ja-testid/tasemetood/
SulgeKoolitusel anname ülevaate uuenenud eTwinningu portaalist - eTwinning Live'st ja Twinspace'st. Samuti räägime erinevatest koostööprojektide võimalustest nii Eesti kui ka Euroopa koolide vahel, õpime koostama projektikava ning tutvume projektitööks vajalike erinevate veebivahenditega.
Osalema on oodatud kõik eTwinningu huvilised.
Koolitus on veebipõhine ning toimub 5.10-2.11 ning on tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse täies mahus.
Sulge
Koolitusel tutvustame Future Classroom Lab'i (FCL) kontseptsiooni, mis on inspireeriv õpikeskkond ning innustab õpetajaid mõtlema üha enam pedagoogika ja tehnoloogia lõimimisele, arvestades klassiruumi disaini tähtsust. Koolitusel osalejad saavad kuues õpitsoonis avastada olulisi elemente 21. sajandi õppes, milleks on õpilaste ja õpetajate oskused ja rollid, õpistiilid, õpikeskkonna disain, praegune ja arenev tehnoloogia ning haridust mõjutavad sotsiaalsed trendid.
Osalema ootame kahe- kuni neljaliikmelisi koolimeeskondi. Osalejate hulgas peab olema üks kooli juhtkonna liige, kaasata on võimalik ka KOV haridusametnik. Sihtrühmaks on üld-, kesk- ja kutsehariduse õpetajad, õppejuhid, haridustehnoloogid, direktorid ja omavalitsuse haridustöötajad jt, koolimeeskonna liikmed. Palume kõigil osalejatel eraldi registreeruda.
Koolitus toimub 6. oktoobril kell 10.00-17.00 Harno nutiklassis (Akadeemia tee 21/4, III korrus) ning on tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse täies mahus.
Sulge
Alates 1.08.2020 viib programmi Noortekohtumised ellu Haridus- ja Noorteamet. Infotunnis tutvustatakse uuenenud taotlussüsteemi ja selgitatakse lähemalt programmi tegevusvõimalusi.
Täpsem info ja link osalemiseks saadetakse registreerunutele 25.09.2020.
Registreerimine: https://bit.ly/2FHQXCc
----------------------------------------------
С 1.08.2020 программу Молодежных встреч будет внедрять Совет по образованию и молодежи. Информационные семинары познакомят вас с обновленной системой приложений и более подробно объяснят возможности программы.
Более подробная информация и ссылка для участия будут отправлены зарегистрировавшимся 25.09.2020.
Регистрация: https://bit.ly/2FHQXCc
Anni Tetsmann
+372 56937745
"Noorteseire aastaraamat 2019-2020 Noorte elu avamata küljed" pakub mitmekülgset sissevaadet erinevatesse noorte elu puudutavatesse valdkondadesse. Kogumiku koostamise üks eesmärkidest on tõmmata tähelepanu eelkõige nendele teemadele, mida noortevaldkonna kirjanduses on vähesel määral või üldse mitte käsitletud.
Veebiseminari avab haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Aastaraamatut tutvustavas vestlusringis osalevad kogumiku autorid Airi-Alina Allaste, Veronika Kalmus, Anna Markina, Raili Nugin ja Merike Sisask.
Seminari teises osas saavad sõna noored ning valdkonna spetsialistid, kes arutlevad teemal "Mida saab noorte heaks ära teha?". Modereeritud vestlusringis mõtiskletakse digitaliseerumise võimaluste ja ohtude, vaimse tervise ja häbimärgistamise teemadel. Päeva modereerib Katrin Tiidenberg
Päeva lõpetavad OECD noortepoliitika ja avaliku valitsemise eksperdid, kes avavad vastvalminud rahvusvahelise raporti: ’Global Report on Youth Empowerment and Intergenerational Justice’ tulemusi Eesti kontekstis.
Palume osaluse kinnitamiseks täita registreerimisvorm hiljemalt 27. septembriks: https://www.tlu.ee/vormid/noorteseire-arutelukonverents-2020
Täpsem päevakava koos veebiseminari lingiga jõuab registreerunud osalejateni 3. oktoobriks.
Veebiseminari korraldab Tallinna Ülikooli ühiskonnateaduste instituut koostöös Haridus- ja Noorteameti ja Haridus- ja Teadusministeeriumiga.
SulgeKutsume kõiki huvilisi osa võtma ideelaborist, kus noortejuhid üheskoos noortega arendavad või mõtlevad välja Eestis elavate erineva emakeelega noorte koostööprojekte ehk Noortekohtumisi.
Koolitusega soovime:
Anda osalejatele põhiteadmised projektiloogikast.
Arendada ja toetada noorte kujunemisjärgus ideid Noortekohtumiste projektitaotlusteks.
Toetada projektipartnerite leidmist ja noorte omavahelist koostööd.
Koolituse jooksul on ka võimalus oma projektiidee osas koolitajate ning projektinõustajatega nõu pidada.
Koolitusele ootame 11-19-aastaseid noori (2-4 noort grupis) koos täisealise grupijuhiga, kelleks võib olla noorsootöötaja, noortejuht, õpetaja vm, kes toetab nii projekti ettevalmistamist kui ka selle elluviimist. Kuna noortekohtumiste puhul on noorte aktiivne osalus võtmetähtusega, ei ole noortejuhil võimalik koolitusele registreeruda üksi. Eeldame, et koolitusel osalev noortejuht on sama täiskasvanu, kes hiljem projektitaotluse raames noori juhendab ning jälgime seda ka projektitaotluste esitamisel.
Koolitus toimub 9.10.20 – 11.10.20 veebi vahendusel.
Koolituse töökeelteks on eesti ja vene ning vajadusel ka inglise või mõni muu keel. Koolitusel osalemine on tasuta ja ootame osalema neid gruppe, kes võtavad programmist osa täismahus.
Koolituse kohtade arv on piiratud ja soovitame registreerimisega kiirustada. Registreerimine kestab kuni 1.10 (k.a). Registreerimise kinnituse ja lisainfo saadame hiljemalt 6. oktoobril. Kuna kohtade arv võib olla piiratud, võime kohtade jagamisel arvesse võtta ka gruppide osalemise motivatsiooni. Eelistame, et projektipartnerid osalevad koolitusel koos. Muul juhul eelistame neid gruppe, kes loodavad koolituselt leida ka võimaliku koostööpartneri.
Anni Tetsmann
+372 56937745
Eesti keele riigieksami lisaeksam (kirjalik) 2020. aasta kevadel kooli lõpetanud abiturientidele ja varemlõpetanutele.
Rohkem infot ja materjalid: https://www.innove.ee/eksamid-ja-testid/riigieksamid/
SulgeB2-taseme eksamiga ühitatud eesti keel teise keelena (suuline) riigieksami lisaeksam 2020. aasta kevadel kooli lõpetanud abiturientidele ja varemlõpetanutele.
Rohkem infot ja materjalid: https://www.innove.ee/eksamid-ja-testid/riigieksamid/
SulgeB2-taseme eksamiga ühitatud eesti keel teise keelena (kirjalik) riigieksami lisaeksam 2020. aasta kevadel kooli lõpetanud abiturientidele ja varemlõpetanutele.
Rohkem infot ja materjalid: https://www.innove.ee/eksamid-ja-testid/riigieksamid/
SulgeOskused ja teadmised jätkusuutlikust arengust ning globaalsetest eesmärkidest selle saavutamiseks on vajalikud igale õpilasele ning 13.-14. oktoobril toimuval veebipõhisel seminaril uurime võimalusi, kuidas neid globaaseid eesmärke jätkusuutliku arengu tagamiseks ka oma koolitundi põimida.
Kandideerima ootame eTwinningus vähe kogenud ja alustavaid õpetajaid, kes õpetavad vanusele 12-15. Eelistatud on õpetajad, kelle õppeaine seostub keskkonna, ühiskonnaõpetuse või sotsiaalvaldkonnaga. Seminari korraldab Rootsi.
Tutvu seminari kavaga siin
Sulge
Hea lapsevanem!
Kas Sina oled…
- märganud, et lapse huvi nutiseadmete vastu on nii suur, et see on muutunud tema peamiseks ajaveetmisvõimaluseks?
- tunnetanud, et lapse ekraaniaja kasutamisele on keeruline piire seada, nendest kinni pidamist reguleerida?
- avastanud, et tülid nendel teemadel on pea igapäevased?
… siis on see veebiseminar just sinu jaoks!
Seminaril räägime, miks peaks ja kuidas saavad vanemad suunata lapse nutiseadmete kasutamist.
Seminari viivad läbi Triin Saluveer (Haridus- ja Noorteameti Rajaleidja psühholoog) ja Kadri Haavandi (Paikuse Kooli informaatika õpetaja).
Seminaril osalemiseks palume anda oma soovist teada e-posti aadressile Triin.Saluveer@harno.ee.
Registreerunutele saadame veebiseminariga liitumise lingi 13. oktoobri hommikul.
Veebinar toimub Microsoft Teams`i vahendusel. Vestlusringis osalemiseks ei ole vaja Teamsi programmi alla laadida! Veebinariga saab liituda, vajutades kokkulepitud kellaajal ajal teie e-postile saadetavale lingile. Virtuaalne veebinar avaneb teie kasutatavas veebilehitsejas. Kontrollige, et mikrofoni ja kaamera kasutamine oleksid Teie arvuti ja veebilehitseja seadetes lubatud.
SulgeMatemaatika riigieksami lisaeksam 2020. aasta kevadel kooli lõpetanud abiturientidele ja varemlõpetanutele.
Rohkem infot ja materjalid: https://www.innove.ee/eksamid-ja-testid/riigieksamid/
Sulge22.-24. oktoobril toimuv 15. eTwinningu aastakonverents toimub sel korral veebipõhisena ning fookuses on eTwinningu aastateema - kliima- ja keskkonnaprobleemid. Konverentsil tutvustame teemat erinevates töötubades ja loengutes ning jagame ideid, samuti pakub see suurepärast platvormi teiste riikide osalejatega kohtumiseks. Aastakonverentsil osaleb üle 600 õpetaja üle kogu Euroopa.
SulgeVeebiseminaris tuleb juttu sellest, mida noored digimaailmas teevad ja kuidas see kõik mõjutab ka nende elu väljaspool internetti.
Väga tihti jõuavad väljaspool kooli tekkinud konfliktid ka klassiruumi ning kahjuks ei ole ka harvad näited, kus noorte tegevus sotsiaalmeedias on viinud pikemate vestlusteni direktori või noorsoopolitseinikega. Täiskasvanutele jääb sageli arusaamatuks, kui mõjuvõimas on sotsiaalmeedia noorte elus ning kuidas see nende omavahelisi suhteid mõjutab.
Veebiseminaril toob Tabasalu Ühisgümnaasiumi ja Arte Gümnaasiumi õpetaja Diana Poudel näiteid elust enesest ning annab nõu, kuidas taolisi olukordi lahendada.
Veebiseminari läbiviimiseks kasutatakse Zoom Meeting keskkonda, osalemiseks on vaja süle- või lauaarvuti või nutiseadme olemasolu. Vajalikud on kõlarid või kõrvaklapid, samuti soovitame võimalusel kasutada veebikaamerat ning mikrofoni.
Veebiseminar salvestatakse ning on järelvaadatav Harno YouTube'i kanalis.
Osalema ootame kõiki huvilisi.
Laura Vetik
27. oktoobril kell 17.00 stardib Tallinna Puuetega Inimeste Kojas lapsevanemate tugigrupp „Autistlik laps haridusteel”. Esimese kohtumise teema on "Autistlik laps läheb kooli" ning kohtumise sihtrühmaks on lasteaiaealiste autistlike laste vanemad ja teised teemast huvitatud.
Räägime Rajaleidja koolivälise nõustamismeeskonna rollist lapse koolivalmiduse mõõtmisel, sobiva õppevormi ja -asutuse leidmisel ning lapsevanema nõustamisel.
Vestlusgruppi juhib Haridus- ja Noorteameti Rajaleidja Harjumaa büroo juhataja Urve Sellenberg. Vestlusringis osalevad ka Rajaleidja sotsiaalpedagoog Mari-Liis Knut ja psühholoog Piret Varik. Veebis osaleb nõustajana ka Tallinna Perekeskuse psühholoog Liis Nõupuu.
Esimesed huvilised saavad osaleda kontaktkohtumisel, ülejäänud huvilised saavad liituda veebi vahendusel. Palume huvilistel registreeruda hiljemalt 22. oktoobriks e-posti aadressil autismtallinn@gmail.com.
Sündmuse korraldajad on Tallinna Puuetega Inimeste Koda, Tallinna ja Harjumaa Autismiühing, Tallinna Perekeskuse ja Harno Rajaleidja Harjumaa büroo.
Sulge
Koolitusel tutvustame Future Classroom Lab'i (FCL) kontseptsiooni, mis on inspireeriv õpikeskkond ning innustab õpetajaid mõtlema üha enam pedagoogika ja tehnoloogia lõimimisele, arvestades klassiruumi disaini tähtsust. Koolitusel osalejad saavad kuues õpitsoonis avastada olulisi elemente 21. sajandi õppes, milleks on õpilaste ja õpetajate oskused ja rollid, õpistiilid, õpikeskkonna disain, praegune ja arenev tehnoloogia ning haridust mõjutavad sotsiaalsed trendid.
Osalema ootame kahe- kuni neljaliikmelisi koolimeeskondi. Osalejate hulgas peab olema üks kooli juhtkonna liige, kaasata on võimalik ka KOV haridusametnik. Sihtrühmaks on üld-, kesk- ja kutsehariduse õpetajad, õppejuhid, haridustehnoloogid, direktorid ja omavalitsuse haridustöötajad jt, koolimeeskonna liikmed. Palume kõigil osalejatel eraldi registreeruda.
Koolitus toimub 29. oktoobril Harno nutiklassis (Akadeemia tee 21/4, III korrus) ning on tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse täies mahus.
Sulge
Kahepäevasel koolitusel anname ülevaate eTwinningu portaali võimalustest koostööpartneri leidmiseks ning õpiprojektide läbiviimiseks. Samuti arutame, kuidas integreerida veebipõhine projektitöö igapäevase õppetööga ning tutvustame veebipõhiseks koostööks sobivaid tööriistu.
Osalema on oodatud kõik õpetajad, kes soovivad alustada rahvusvahelist projektitööd eTwinningu programmi raames.
Koolitus toimub 30.-31. oktoobril Pärnus ning on tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse täies mahus.
Sulge
Järgmisel Harno koolituskeskuse veebiseminaril jätkame internetiturvalisuse teemaga ja sel korral võtame vaatluse alla turvalisuse distantsõppe olukorras.
Koolitaja: Hanno Saks (Pärnu Mai Kool)
Osalema ootame kõiki huvilisi.
Veebiseminari läbiviimiseks kasutame Zoom keskkonda, osalemiseks on vajalik arvuti või nutiseade, samuti kõlarid või kõrvaklapid. Osaleda saab nii brauseri kui ka rakenduse kaudu.
Veebiseminar salvestatakse ning on järelvaadatav Harno YouTube'i kanalis.
Laura Vetik
Šveitsi Suursaatkond on välja kuulutanud konkursid Šveitsi valitsuse stipendiumitele 2021/2022 õppeaastaks:
teadusstipendium magistrikraadiga noorteadlastele (Research fellowship Postgraduate level)
doktorantuuri stipendiumid (PhD schoalrships Postgradute level)
järeldoktorantuuri stipendiumid (Postdoctoral scholarships Postgraduate level)
Stipendiumid kunstide ja muusika suunal esmase magistrikraadi omandamiseks (Arts Scholarhsips)
Rohkem infot siin
SulgeEesti-teemaliste loengute rahastust võib taotleda kõrgharidusega Eesti kodanik või välismaalane, kelle haridus või kogemus tagab pädevuse Eesti-teemaliste loengute pidamiseks väliskõrgkoolis, kus kavandatavate loengute läbiviimise perioodil ei toimu õppekaval põhinevat eesti keele ja kultuuri õpet.
Rohkem infot: http://haridus.archimedes.ee/valisulikoolile-ja-oppejoule
SulgeEKKAVi raames pakutakse välisüliõpilastele igal aastal tasuta õppekohti eesti keele ja kultuuri suve- ja talvekursustele. Toetatakse ainult nende õppurite osalemist suve- ja talvekursustel, kes õpivad või on varem välisülikoolis eesti keelt õppinud. Rohkem infot http://haridus.archimedes.ee/tasuta-kohad-suve-ja-talveulikoolides
SulgeKülalisloengute toetust võivad taotleda väliskõrgkoolid, kus õpetatakse eesti keelt ja kultuuri. Tavapäraselt on taotluse koostajaks ja külalislektori vastuvõtjaks väliskõrgkooli eesti keele õppejõud. Toetuse summad on leitavad toetuse juhendist.
Rohkem infot: http://haridus.archimedes.ee/valisulikoolile-ja-oppejoule
SulgeUngari eesti keele ja kultuuri lektorite stipendiumi eesmärgiks on toetada Ungari ülikoolide eesti keele ja kultuuri lektorite teadmiste ja võimete arendamist, motiveerides õppejõude hoidma end kursis Eesti arenguga ning siinse kultuuriruumiga.
Rohkem infot: http://haridus.archimedes.ee/valisulikoolile-ja-oppejoule.
SulgeStipendiumi võivad taotleda välisriikide kodanikest välisriikide kõrgkoolide magistrandid, doktorandid ning doktorikraadiga uurijad Eestis viibides Eestit käsitleva uurimistöö kirjutamiseks või selleks materjali kogumisel.
Rohkem infot: http://haridus.archimedes.ee/stipendium-estophilus
SulgeNoortekohtumine on Eestis elavate erineva kultuuritaustaga noortegruppide koostööprojekt, mille töötavad välja ja viivad ellu noored ise. Põhitegevus on noorte omavaheline kohtumine (3–6 päeva) ja selle käigus noorte poolt valitud teemaprogrammi elluviimine.
Noortekohtumiste laiem eesmärk on kultuurilise teadlikkuse, avatuse ja sallivuse kasvatamine osalejates ja ühiskonnas tervikuna. Kuna noortekohtumisel tegutsevad erineva kultuuritaustaga ja eri keelt kõnelevad noored üheskoos, pakub see head võimalust tutvuda lähemalt üksteise kultuuridega (nii ajaloo kui ka tänapäevaga) ning üksteist paremini tundma ja mõistma õppida.
Täpsem info programmi kohta: https://entk.ee/toetused/noortekohtumised/
Taotlusi saab esitada eesti, vene ja inglise keeles Haridus- ja Noorteameti konkursiveebis.
Anni Tetsmann
+372 5693 7745
Koolitusel tutvustame Future Classroom Lab'i (FCL) kontseptsiooni, mis on inspireeriv õpikeskkond ning innustab õpetajaid mõtlema üha enam pedagoogika ja tehnoloogia lõimimisele, arvestades klassiruumi disaini tähtsust. Koolitusel osalejad saavad kuues õpitsoonis avastada olulisi elemente 21. sajandi õppes, milleks on õpilaste ja õpetajate oskused ja rollid, õpistiilid, õpikeskkonna disain, praegune ja arenev tehnoloogia ning haridust mõjutavad sotsiaalsed trendid.
Osalema ootame kahe- kuni neljaliikmelisi koolimeeskondi. Osalejate hulgas peab olema üks kooli juhtkonna liige, kaasata on võimalik ka KOV haridusametnik. Sihtrühmaks on üld-, kesk- ja kutsehariduse õpetajad, õppejuhid, haridustehnoloogid, direktorid ja omavalitsuse haridustöötajad jt, koolimeeskonna liikmed. Palume kõigil osalejatel eraldi registreeruda.
Koolitus toimub 5. novembril Harno nutiklassis (Akadeemia tee 21/4, III korrus) ning on tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse täies mahus.
Sulge
"Distantsilt targemaks" järgmisel veebiseminaril uurime lähemalt, kuidas luua eletroonseid teste, millised on sealjuures head küsimused ja milliseid keskkondi testimiseks kasutada.
Elektroonsed testid on muutumas üha populaarsemaks ning paljud õpetajad on hakanud neid ise looma ja kasutama. Võib ju arvata, et see on väga lihtne, sest õpetaja sisestab ainult küsimuse ja arvuti kontrollib kõik ära. Tegelikult see päris nii ei ole. Veebiseminaril “Küsimuste koostamine elektroonsetes testides” tulebki juttu sellest, millist tüüpi küsimusi elektroonselt luua saab, millised on head küsimused ja millistes keskkondades teste luua.
Seminari viivad läbi Martin Saar (Tallinna Reaalkool, Gustav Adolfi Gümnaasium) ja Ingrid Maadvere (Gustav Adolfi Gümnaasium, Harno).
Veebiseminari läbiviimiseks kasutame Zoom keskkonda, osaleda saab nii arvuti kui ka nutiseadme kaudu. Vajalikud on kõrvaklapid või kõlarid.
Veebiseminar salvestatakse ning on hiljem järelvaadatav.
Laura Vetik
Dora Pluss 1.1 ehk lühiajalise õpirände stipendiumi abil saab osaleda välismaal toimuval seminaril, koolitusel, konverentsil või individuaalsel tööl.
Õpiränne võib kesta kuni 30 päeva ning toetatakse seoses sellega tekkivaid sõidu- ja majutuskulusid ning päevaraha ja ürituse osavõtutasu.
Stipendiaadid valib kõrgkool – taotlusvoorud kõrgkoolis enne 10-ndat kuupäeva. Kõrgkool esitab toetuse saanute info Haridus- ja Noorteametile iga kuu 10. kuupäevaks (välja arvatud 10. juuli).
Rohkem infot http://haridus.archimedes.ee/dora-pluss-t1
SulgeVideotundidest on saanud paljude koolide igapäevane tööriist, mida me tegelikult veel väga hästi kasutada ei oska. Kohati on õpetajatel tunne, et nad räägivad üksi arvuti ees ning seda, mida teisel pool ekraani tehakse, võib ainult aimata. Veebiseminaril räägitakse sellest, kuidas kaasata õpilasi videotundidesse ning katsetame paljud võtted ka praktiliselt läbi.
Kõigile registreerunutele saadetakse veebiseminari link e-maili peale.
NB! Palun veenduge, et olete sisestanud korrektse e-maili aadressi, vastasel korral ei saa me teile linki edastada.
Veebiseminar salvestatakse ning on hiljem järelvaadatav Harno YouTube'i kanalis.
Veebiseminari läbiviimiseks kasutatakse Zoom Meeting keskkonda, millega saab liituda nii brauseri kui ka rakenduse kaudu. Osaleda saab laua- või sülearvutist, samuti nutiseadmest. Vajalikud on kõlarid või kõrvaklapid, soovitame võimalusel kasutada ka veebikaamerat.
Laura Vetik
Koolitusel võrdleme Chromebookide ja Windows operatsioonisüsteemiga arvutite erinevusi:
Lisaks võrdleme Chromebookide mudeleid ning räägime Google Apps for Education võimalustest hariduses.
Osalema ootame haridusasutuste ja kohalike omavalitsuste juhte, haridustehnolooge, haridusametnikke ja teisi, kes tegelevad haridusasutuste IT arendamisega.
Koolitus toimub 18. novembril kell 9.45-17.00 Harno nutiklassis (Akadeemia tee 21/4, III korrus) ning on tasuta tingimusel, et koolitus läbitakse täies mahus.
Sulge
Koolituse eesmärk on tutvustada informaatika valikkursuse “Kasutajakeskne disain ja prototüüpimine” sisu, õppevara, ülesandeid ja õpetamismeetodeid. Osalema ootame gümnaasiumi informaatikaõpetajaid. Kursus toimub veebipõhise kontaktõppena Zoomi keskkonnas.
Gümnaasiumi informaatika valikkursustest
Koolitust korraldab Tallinna Ülikool.
SulgeKoolijuhtidele suunatud veebiseminaril uurime, kuidas õpetajad õpivad ning mil moel saavad koolijuhid õpetajaid sel teekonnal toetada.
Veebiseminari veab tunnustatud koolitaja Martin Tiidelepp. Lisaks teeb Emili Kooli juht Indrek Lillemägi lühiülevaate värkselt eesti keeles ilmunud raamatust „Õpetaja arengut (toetav) juhtimine“ (autor Dylan Wiliam).
Kõigile registreerunutele saadetakse veebiseminari link e-maili peale. NB! Palun veenduge, et olete sisestanud korrektse e-maili aadressi, vastasel korral ei saa me teile linki edastada.
Veebiseminar salvestatakse ning on järelvaadatav Harno YouTube'i kanalis.
Veebiseminari läbiviimiseks kasutatakseZoom keskkonda, osaleda saab nii brauseri kui ka rakenduse kaudu. Vajalik on arvuti või nutiseade, samuti kõlarid või kõrvaklapid.
Laura Vetik
Kursuse eesmärk on tutvuda informaatika valikkursuse “Tarkvara analüüs ja testimine” sisu, õppevara, ülesannete ja õpetamismeetoditega. Osalema ootame gümnaasiumi informaatikaõpetajaid. Kursus toimub veebipõhise kontaktõppena Zoomi keskkonnas.
Gümnaasiumi informaatika valikkursustest
Koolitust korraldab Tallinna Ülikool.
SulgeInfoseminarid Goethe Zertifikat B1 ja Goethe Zertifikat B2 eksamite kohta on mõeldud kõigile saksa keele õpetajatele, kuid ennekõike õpetajatele, kes valmistavad õpilasi ette 2021. aastal toimuvateks Goethe eksamiteks. B2 eksami puhul on kasutusel uus formaat, seega soovitame tungivalt osaleda neil õpetajail, kelle õpilased B2-eksamit sooritada soovivad.
Seminarid toimuvad vähemalt kuue osaleja korral!
Päevakava:
B1
11:00 - 12:30 Kirjalik osa
12:30 - 12:45 Paus
12:45 - 14:15 Suuline osa
14:15 - 15:00 Lõuna
B2
15:00 - 16:30 Kirjalik osa
16:30 - 16:45 Paus
16:45 - 18:15 Suuline osa
Noorsootöö nädal aitab tõsta esile noorsootööd ja noortevaldkonda, üle Eesti pakutavaid noorsootöö võimalusi, tutvustada noorsootöötaja ametit ning pakkuda noortele uusi arendavaid kogemusi.
Noorsootöö nädal toimub 23.-30. november 2020 ning keskendub sel korral noorte osaluse ja ettevõtlikkuse teemale.
SulgeHaridus- ja NoorteametI Rahvusvahelistumise osakond korraldab 25. novembril 2020 veebiseminari „Stipendiumid välismaal õppimiseks“.
Seminar tutvustab Haridus- ja Noorteameti poolt pakutavaid väliskõrgkoolides õppimiseks sobivaid stipendiumivõimalusi. Keskendume Kristjan Jaagu ja Dora Pluss programmi ning välisriikide stipendiumitele. Seminar on suunatud magistrantidele ja doktorantidele.
Seminar toimub eesti keeles ning seminariga saab ühineda: https://eu01web.zoom.us/j/64975437358
Veebiseminari läbiviimiseks kasutatakse Zoom keskkonda, vajalik on arvuti või nutiseade ning kõlarid või kõrvaklapid. Kuulajatel on võimalik esitada küsimusi läbi live-chati.
Sulge"Distantsilt targemaks" veebiseminaril võtame seekord fookusesse õpikogukonnad - millise koostöövormiga on õpikogukonna puhul tegemist, mis teeb ühest õpikogukonnast hea ja hästitoimiva koostöövormi ning kes saab sellest kasu.
Õpikogukond on koosõppimise võimalus, kus selle liikmed saavad koos olla tugevamad, vahetada praktikaid, õppida üksteiselt ning lahendada koos ühiseid muresid.
Koolitaja: Maria Jürimäe (Tartu Ülikool)
Registreerimine: https://koolitus.edu.ee/training/4840
Kõigile registreerunutele saadetakse veebiseminari link e-maili peale. NB! Palun veenduge, et olete sisestanud korrektse e-maili aadressi, vastasel korral ei saa me teile linki edastada.
Veebiseminar salvestatakse ning on hiljem järelvaadatav Harno YouTube'i kanalis.
Veebiseminari läbiviimiseks kasutatakse Zoom keskkonda, osaleda saab nii rakenduse kui ka brauseri kaudu. Vajalik on arvuti või nutiseade, samuti kõlarid või kõrvaklapid.
Laura Vetik
Kursuse eesmärk on tutvustada gümnaasiumis kollektiivse uurimistööna teostatava tarkvara-arendusprojekti juhendamise ja hindamise meetodeid. Osalema ootame gümnaasiumi informaatikaõpetajaid. Kursus toimub veebipõhise kontaktõppena Zoomi keskkonnas.
Gümnaasiumi informaatika valikkursustest
Koolitust korraldab Tallinna Ülikool.
SulgeStipendiumiga toetatakse lühiajalisi õppetööga seotud välisreise, sealhulgas näiteks: konverentsidel osalemine, raamatukogus töötamine, laboratooriumi kasutamine, oma loengu arendamine, töö kraaditöö juhendajaga, täienduskursustel osalemine, konsultatsioonid, suvekoolid. Korraga toetatakse kuni 30 päeva pikkust välismaal viibimist.
Rohkem infot meie stipendiumilehel http://haridus.archimedes.ee/kristjan-jaagu-valislahetuste-stipendium
SulgeVeebiseminaril heidame pilgu veebipõhisele koostööprogrammile eTwinning, mis aitab tuua rahvusvahelise koostöö Eesti koolidesse ja lasteaedadesse.
Tutvustame eTwinningu võimalusi, samuti toredaid läbiviidud projekte, kust saab inspiratsiooni ammutada. eTwinningu platvorm on asendamatuks abimeheks ka mobiilsusprojektide (nt Erasmus+ projektide) läbiviimiseks veebis, pakkudes tasuta vahendeid koostöö tegemiseks virtuaalselt.
eTwinning (eTwinning.net) on õpetajatele jt haridustöötajatele loodud veebipõhine platvorm, kus saab koguda inspiratsiooni ning suhelda kolleegidega välismaalt, samuti panna oma õpilased õppima koos teiste klassidega üle kogu Euroopa ja seda klassiruumist lahkumata.
Registreerimine: https://koolitus.edu.ee/training/4848
Kõigile registreerunutele saadetakse veebiseminari link e-maili peale. NB! Palun veenduge, et olete sisestanud korrektse e-maili aadressi, vastasel korral ei saa me teile linki edastada.
Veebiseminari läbiviimiseks kasutatakse Zoom keskkonda, vajalik on arvuti või nutiseade ning kõlarid või kõrvaklapid.
Veebiseminar salvestatakse ning on järelvaadatav Harno YouTube'i kanalis.
Laura Vetik
"Distantsilt targemaks" 2021. aasta esimesel veebiseminaril võtame luubi alla vaimse tervise.
Uurime, kuidas õpetajad, koolijuhid jt koolitöötajad saavad ise oma vaimset tervist hoida, aga ka märgata abivajajaid, ning millised on praktilised sammud ja jätkusuutlik strateegia oma vaimse tervise toetamiseks pingelisel ning stressirohkel ajal.
Veebiseminari viib läbi ning soovitusi annab Peaasi.ee nõustaja ning kliiniline psühholoog Ailen Suurtee.
Veebiseminari läbiviimiseks kasutame Zoom meeting keskkonda, osaleda saab nii rakenduse kui ka veebibrauseri kaudu. Vajalikud on kõrvaklapid või kõlarid, soovi korral saate kasutada ka veebikaamerat ja mikrofoni.
Veebiseminar salvestatakse ning see on järelvaadatav Harno YouTube'i kanalis.
Registreeri SIIN
Kõigile registreerunutele saadetakse veebiseminari link e-maili peale.
NB! Palun veenduge, et olete sisestanud korrektse e-maili aadressi, vastasel korral ei saa me teile linki edastada.
Laura Vetik
Koolitusel anname ülevaate eTwinningu portaali võimalustest koostööpartneri leidmiseks ning õpiprojektide läbiviimiseks. Samuti arutame, kuidas integreerida veebipõhine projektitöö igapäevase õppetööga.
Osalema on oodatud I kooliastme ja lasteaiaõpetajad.
Sulge
Dora Pluss 1.1 ehk lühiajalise õpirände stipendiumi abil saab osaleda välismaal toimuval seminaril, koolitusel, konverentsil või individuaalsel tööl.
Õpiränne võib kesta kuni 30 päeva ning toetatakse seoses sellega tekkivaid sõidu- ja majutuskulusid ning päevaraha ja ürituse osavõtutasu.
Stipendiaadid valib kõrgkool – taotlusvoorud kõrgkoolis enne 10-ndat kuupäeva. Kõrgkool esitab toetuse saanute info Haridus- ja Noorteametile iga kuu 10. kuupäevaks (välja arvatud 10. juuli).
Rohkem infot http://haridus.archimedes.ee/dora-pluss-t1
SulgeVeebiseminaril tutvustavad haridustehnoloogid Siret Lahemaa (Lauka Põhikool) ja Natalja Jakovleva (Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus) koolides kasutatavate õpikeskkondade Google Classroomi ja MS Teamsi uuendusi ning kasulikke funktsioone.
2020. aastal paljudes koolides kasutusele võetud keskkondi on pidevalt täiendatud ja uuendatud, veebiseminariga soovime anda koolidele põgusa ülevaate, mida uut ning kasulikku võiksid õpetajad jt koolitöötajad nendest keskkondadest leida.
Registreeri end koolitusele.
Kõigile registreerunutele saadetakse veebiseminari link e-maili peale. NB! Palun veenduge, et olete sisestanud korrektse e-maili aadressi, vastasel korral ei saa me teile linki edastada.
Veebiseminari läbiviimiseks kasutame Zoom Meeting keskkonda, vajalik on nutiseade või arvuti ning kõlarid või kõrvaklapid.
Veebiseminar salvestatakse ning on järelvaadatav YouTube'i kanalis
Laura Vetik
Veebiseminaril tutvustame, millised olid Eesti õpetajate ja haridustehnoloogide lemmitöövahendid 2020. aastal. Veebiseminari viib läbi harno ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi haridustehnoloog Ingrid Maadvere.
Juba aastast 2016 viis HITSA läbi uuringut, millised on õpetajate ja haridustehenoloogide lemmiktöövahendid. Kolm viimast aastat on toimunud uuring koostöös Eesti Haridustehnoloogide Liiduga. Veebiseminaril antakse ülevaade uuringust ning võrreldakse tulemusi eelmiste aastatega.
Registreeri veebiseminarile.
Kõigile registreerunutele saadetakse veebiseminari link e-maili peale. NB! Palun veenduge, et olete sisestanud korrektse e-maili aadressi, vastasel korral ei saa me teile linki edastada.
Veebiseminari läbiviimiseks kasutame Zoom Meeting keskkonda, vajalik on nutiseade või arvuti ning kõlarid või kõrvaklapid.
Veebiseminar salvestatakse ning on järelvaadatav Harno YouTube'i kanalis.
Sulge
Lääne-Virumaa teadliku vanemluse tugirühm annab võimaluse kohtuda kõigil, kes tunnevad, et vajavad vanemlikku kogemusnõu ja/või on valmis seda ise jagama. Sel aastal kohtub tugirühm videosilla vahendusel.
Rühmas pakutakse nõu ja tuge eelkõige kuulamise ja mõistmisega, räägitakse enda kogemustest ning leitakse koos lahendusi erinevatele muredele.
Tugirühma kohtumised toimuvad iga kuu teisel neljapäeval kell 17.30–19.00.
2020/21 õppeaastal kohtume:
Tugirühma veavad Rajaleidja sotsiaalpedagoogid Annika Pärnamägi ja Annika Villmann ning Rakvere Sotsiaalkeskuses psühholoog Maarika Kongi
Tugigrupp toimub Zoomi vahendusel. Tugigrupis osalemiseks ei ole vaja Zoomi programmi alla laadida! Tugigrupiga saab liituda, vajutades kokkulepitud kellaajal ajal e-posti aadressile saadetud lingile. Virtuaalne vestlusring avaneb teie kasutatavas veebilehitsejas. Kontrollige, et mikrofoni ja kaamera kasutamine oleksid Teie arvuti ja veebilehitseja seadetes lubatud.
Registreerimiseks palume saata e-kirja aadressile annika.villmann@harno.ee. Lingi osalemiseks saadame registreerunutele.
SulgeVeebiseminaril teeme kokkuvõtte sügisel toimunud õpilasvõistlusest "Valede jaht" ning anname ülevaate, milliseid veebivalesid noored paljastasid. Tutvustame ka vastvalminud selleteemalist õpiobjekti, mis on mõeldud nii õppetöös kasutamiseks kui ka iseseisvaks läbimiseks.
Seminari juhib Birgy Lorenz (TalTech) ning vestlusringis osalevad Hanno Saks (Pärnu Mai Kool) ja Taimi Dreier (Pärnu Ülejõe Põhikool), kes lõid kaasa õpilasvõistluse arendamises ja võistlustööde hindamises.
Kooliaasta alguses toimus 7‒19aastastele õpilastele võistlus “Valede jaht”, et õppida paremini internetivalesid avastama. Konkurss toetas õpilaste teadmisi ja oskusi internetis valede märkamisel, aga andis pildi ka sellest, millised valed õpilaste inforuumi jõuavad ja millist infot noored valeks peavad.
Registreeri seminarile.
Veebiseminari läbiviimiseks kasutame Zoom keskkonda, osalemiseks on vajalik arvuti või nutiseade, samuti kõlarid või kõrvaklapid. Osaleda saab nii brauseri kui ka rakenduse kaudu.
Veebiseminar salvestatakse ning on järelvaadatav Harno YouTube'i kanalis.
Laura Vetik
Programmi Noortekohtumised eesmärk on soodustada Eestis elavate 11-19-aastaste erineva emakeelega noorte omavahelist suhtlemist, üksteisemõistmist ja arengut. Noortekohtumiste laiem eesmärk on kultuurilise teadlikkuse, avatuse ja sallivuse kasvatamine osalejates ja ühiskonnas tervikuna. Kuna noortekohtumisel tegutsevad erineva kultuuritaustaga ja eri keelt kõnelevad noored üheskoos, pakub see head võimalust tutvuda lähemalt üksteise kultuuridega (nii ajaloo kui tänapäevaga) ning üksteist paremini tundma ja mõistma õppida.
Täpsem info programmi kohta: https://entk.ee/toetused/noortekohtumised/
Infotunnis tutvustatakse muudatusi taotlusprotsessis ja selgitatakse lähemalt programmi tegevusvõimalusi.
Täpsem info ja link osalemiseks saadetakse registreerunutele 15.02.2021.
Registreerimine: http://bit.ly/3pqJkT2
Anni Tetsmann
+372 569 377 45
Veebiseminaril arutlevad Harno õppekava ja õppevara osakonna juht Kristjan Oad ja Emili kooli direktor Indrek Lillemägi äsja eesti keeles ilmunud raamatule "Sügav õppimine: kaasa maailma, muuda maailma" (M. Fullan, J. Quinn, J. McEachen) toetudes, kas ajal, mil kõik on justkui kiirem ja pealiskaudsem, saab minna sügavuti. On "Sügav õppimine" järjekordne elukauge ideaalikirjeldus või on haridusjuhtidel sellest teosest päriselt midagi õppida?
Sel korral premeerime aktiivse osalemise ja kaasamõtlemise eest ka üht veebiseminaril osalejat raamatuga "Sügav õppimine: kaasa maailma, muuda maailma". Täpsem info veebiseminari alguses.
Registreeri seminarile.
Veebiseminari läbiviimiseks kasutame Zoom Meeting keskkonda, osaleda saab nii nutiseadme kui ka arvuti kaudu. Vajalikud on kõrvaklapid või kõlarid. Veebiseminar salvestatakse ning on järelvaadatav Harno YouTube'i kanalis.
Laura Vetik
Erivajadusega noortel on võimalik kõrgkoolis õppimiseks taotleda stipendiumi. Stipendiumi suurus sõltub üliõpilase puude liigist ja raskusastmest ning on 60-510 eurot kuus.
Stipendiumi makstakse õppimiseks täis- või osakoormusega (sh akadeemilisel puhkusel viibijad, kes osalevad õppetöös).
Rohkem infot http://haridus.archimedes.ee/erivajadusega-uliopilaste-stipendium
SulgeProgrammi Noortekohtumised eesmärk on soodustada Eestis elavate 11-19-aastaste erineva emakeelega noorte omavahelist suhtlemist, üksteisemõistmist ja arengut. Noortekohtumiste laiem eesmärk on kultuurilise teadlikkuse, avatuse ja sallivuse kasvatamine osalejates ja ühiskonnas tervikuna. Kuna noortekohtumisel tegutsevad erineva kultuuritaustaga ja eri keelt kõnelevad noored üheskoos, pakub see head võimalust tutvuda lähemalt üksteise kultuuridega (nii ajaloo kui tänapäevaga) ning üksteist paremini tundma ja mõistma õppida.
Täpsem info programmi kohta: https://entk.ee/toetused/noortekohtumised/
Infotunnis tutvustatakse muudatusi taotlusprotsessis ja selgitatakse lähemalt programmi tegevusvõimalusi.
Täpsem info ja link osalemiseks saadetakse registreerunutele 19.02.2021.
Registreerimine: http://bit.ly/3pqJkT2
Anni Tetsmann
+372 569 377 45
21. veebruaril 2021 ilmub tehnoloogiakompassi uus peatükk “Unelmate distantsõpe”, mis räägib tulevikku vaatavalt ja tehnoloogia valguses sellest, kuidas kaugõpet kõige mõistlikumalt õppes kasutada. Veebiseminar tehnoloogiakompassi uuest peatükist võtabki vaatluse alla unelmate distantsõppe. Anname põgusa sissejuhatuse "Hariduse tehnoloogiakompassi", mille järel võtab seminar Tartu Ülikooli informatika ja didaktika kaasprofessori ja kompassi kaasautori Piret Luige juhtimisel suuna juba sellele, et rääkida, millest uus tükk räägib. Miks kaugõpet kasutada ja kuidas erinevate tehnoloogiate kaasabil distantsilt õpetada? Missugused on kaugõppe tulevikusuundumused, aga ka võimalikud väljakutsed.
“Hariduse tehnoloogiakompass” on tehnoloogiatrendide ülevaade, mida koostab Haridus- ja Noorteamet (Harno) koostöös haridus- ja tehnoloogiaspetsialistidega. Esimene tehnoloogiakompass ilmus 2019. aastal. Seni on ilmunud ülevaade seitsmest teemast: tehisintellekt, asjade internet, andmeanalüütika, virtuaal- ja liitreaalsus, privaatsus, mängustamine ja personaliseeritud õpe.
Koolitajad: Piret Luik (Tartu Ülikool), Marit Dremljuga-Telk (Harno)
Tule kuulama ja kaasa mõtlema! Unistame koos, et julgemalt edasi astuda.
Registreeri seminarile.
Veebiseminari läbiviimiseks kasutame Zoomi keskkonda, osaleda saab nii arvutist kui ka nutiseadmest. Vajalikud on kõlarid või kõrvaklapid.
Veebiseminar salvestatakse ning on järelvaadatav Harno YouTube'i kanalis.
Laura Vetik
Stipendiumiga toetatakse Eesti kõrgkoolide noorteadlaste ja magistrantide lühiajalisi õppetööga seotud välisreise, sealhulgas näiteks: konverentsidel osalemine, raamatukogus töötamine, laboratooriumi kasutamine, oma loengu arendamine, töö kraaditöö juhendajaga, täienduskursustel osalemine, konsultatsioonid, suvekoolid. Korraga toetatakse kuni 30 päeva pikkust välismaal viibimist.
Rohkem infot meie stipendiumilehel http://haridus.archimedes.ee/kristjan-jaagu-valislahetuste-stipendium
SulgeKutsume kõiki huvilisi osa võtma ideelaborist, kus noortejuhid üheskoos noortega arendavad või mõtlevad välja Eestis elavate erineva emakeelega noorte koostööprojekte ehk Noortekohtumisi.
Koolitusega soovime:
Anda osalejatele põhiteadmised projektiloogikast.
Arendada ja toetada noorte kujunemisjärgus ideid Noortekohtumiste projektitaotlusteks.
Toetada projektipartnerite leidmist ja noorte omavahelist koostööd.
Koolituse jooksul on ka võimalus oma projektiidee osas koolitajate ning projektinõustajatega nõu pidada.
Koolitusele ootame 11-19-aastaseid noori (2-4 noort grupis) koos täisealise grupijuhiga, kelleks võib olla noorsootöötaja, noortejuht, õpetaja vm, kes toetab nii projekti ettevalmistamist kui ka selle elluviimist. Kuna noortekohtumiste puhul on noorte aktiivne osalus võtmetähtusega, ei ole noortejuhil võimalik koolitusele registreeruda üksi. Eeldame, et koolitusel osalev noortejuht on sama täiskasvanu, kes hiljem projektitaotluse raames noori juhendab ning jälgime seda ka projektitaotluste esitamisel.
Koolitus toimub 5.03.21–7.03.21. Täpsema info koolituse kohta edastame osalejatele hiljemalt 2. märtsil.
See, kas koolitus toimub virtuaalselt või saame päriselt kokku, selgub veebruari teises pooles.
Koolituse töökeelteks on eesti ja vene ning vajadusel ka inglise või mõni muu keel.
Registreerimine: http://bit.ly/3sSUFgN
Anni Tetsmann
+372 569 377 45
Dora Pluss 1.1 ehk lühiajalise õpirände stipendiumi abil saab osaleda välismaal toimuval seminaril, koolitusel, konverentsil või individuaalsel tööl.
Õpiränne võib kesta kuni 30 päeva ning toetatakse seoses sellega tekkivaid sõidu- ja majutuskulusid ning päevaraha ja ürituse osavõtutasu.
Stipendiaadid valib kõrgkool – taotlusvoorud kõrgkoolis enne 10-ndat kuupäeva. Kõrgkool esitab toetuse saanute info Haridus- ja Noorteametile iga kuu 10. kuupäevaks (välja arvatud 10. juuli).
Rohkem infot http://haridus.archimedes.ee/dora-pluss-t1
SulgeLääne-Virumaa teadliku vanemluse tugirühm annab võimaluse kohtuda kõigil, kes tunnevad, et vajavad vanemlikku kogemusnõu ja/või on valmis seda ise jagama. Sel aastal kohtub tugirühm videosilla vahendusel.
Rühmas pakutakse nõu ja tuge eelkõige kuulamise ja mõistmisega, räägitakse enda kogemustest ning leitakse koos lahendusi erinevatele muredele.
Tugirühma kohtumised toimuvad iga kuu teisel neljapäeval kell 17.30–19.00.
2020/21 õppeaastal kohtume:
Tugirühma veavad Rajaleidja sotsiaalpedagoogid Annika Pärnamägi ja Annika Villmann ning Rakvere Sotsiaalkeskuses psühholoog Maarika Kongi.
Tugigrupp toimub Zoomi vahendusel. Tugigrupis osalemiseks ei ole vaja Zoomi programmi alla laadida! Tugigrupiga saab liituda, vajutades kokkulepitud kellaajal ajal e-posti aadressile saadetud lingile. Virtuaalne vestlusring avaneb teie kasutatavas veebilehitsejas. Kontrollige, et mikrofoni ja kaamera kasutamine oleksid Teie arvuti ja veebilehitseja seadetes lubatud.
Registreerimiseks palume saata e-kirja aadressile annika.villmann@harno.ee. Lingi osalemiseks saadame registreerunutele.
Sulge
Stipendiumi saavad taotleda Eesti kodanikud või siin pikaajalise elaniku elamisloaga viibivad isikud, kes alustavad või jätkavad väliskõrgkoolis magistri- või doktoriõppe tasemel õpinguid ning on valmis pärast lõpetamist asuma tööle vastavalt magistri- või doktorikraadi nõudval ametikohal Eestis.
Õpinguteks magistriõppes saab stipendiumi taotleda juhul, kui soovitud eriala Eestis õppida ei saa, kuid Eesti tööjõuturul on selle järele vajadus olemas.
Rohkem infot meie stipendiumilehel
http://haridus.archimedes.ee/kristjan-jaagu-kraadiope-valismaal
SulgeLääne-Virumaa teadliku vanemluse tugirühm annab võimaluse kohtuda kõigil, kes tunnevad, et vajavad vanemlikku kogemusnõu ja/või on valmis seda ise jagama. Sel aastal kohtub tugirühm videosilla vahendusel.
Rühmas pakutakse nõu ja tuge eelkõige kuulamise ja mõistmisega, räägitakse enda kogemustest ning leitakse koos lahendusi erinevatele muredele.
Tugirühma kohtumised toimuvad iga kuu teisel neljapäeval kell 17.30–19.00.
2020/21 õppeaastal kohtume:
Tugirühma veavad Rajaleidja sotsiaalpedagoogid Annika Pärnamägi ja Annika Villmann ning Rakvere Sotsiaalkeskuses psühholoog Maarika Kongi.
Tugigrupp toimub Zoomi vahendusel. Tugigrupis osalemiseks ei ole vaja Zoomi programmi alla laadida! Tugigrupiga saab liituda, vajutades kokkulepitud kellaajal ajal e-posti aadressile saadetud lingile. Virtuaalne vestlusring avaneb teie kasutatavas veebilehitsejas. Kontrollige, et mikrofoni ja kaamera kasutamine oleksid Teie arvuti ja veebilehitseja seadetes lubatud.
Registreerimiseks palume saata e-kirja aadressile annika.villmann@harno.ee. Lingi osalemiseks saadame registreerunutele.
Sulge
Lääne-Virumaa teadliku vanemluse tugirühm annab võimaluse kohtuda kõigil, kes tunnevad, et vajavad vanemlikku kogemusnõu ja/või on valmis seda ise jagama. Sel aastal kohtub tugirühm videosilla vahendusel.
Rühmas pakutakse nõu ja tuge eelkõige kuulamise ja mõistmisega, räägitakse enda kogemustest ning leitakse koos lahendusi erinevatele muredele.
Tugirühma kohtumised toimuvad iga kuu teisel neljapäeval kell 17.30–19.00.
2020/21 õppeaastal kohtume:
Tugirühma veavad Rajaleidja sotsiaalpedagoogid Annika Pärnamägi ja Annika Villmann ning Rakvere Sotsiaalkeskuses psühholoog Maarika Kongi.
Tugigrupp toimub Zoomi vahendusel. Tugigrupis osalemiseks ei ole vaja Zoomi programmi alla laadida! Tugigrupiga saab liituda, vajutades kokkulepitud kellaajal ajal e-posti aadressile saadetud lingile. Virtuaalne vestlusring avaneb teie kasutatavas veebilehitsejas. Kontrollige, et mikrofoni ja kaamera kasutamine oleksid Teie arvuti ja veebilehitseja seadetes lubatud.
Registreerimiseks palume saata e-kirja aadressile annika.villmann@harno.ee. Lingi osalemiseks saadame registreerunutele.
Sulge